Niekto sa zmiery s priemerným spánkom, no niekto chce zas spať naozaj luxusne. Ak patríte do druhej skupiny, čítajte pozorne, prezradíme vám spôsoby, ako si zariadiť priam zázračný spánok. Viete čo je základom? No predsa pohodlný, kvalitný a ten najlepší matrac. Človek ležiaci na posteli, zakrytý paplónmi a vankúšmi

Matrac, ktorý ulahodí vášmu telu i duši
Luxusné matrace segum.sk neposkytnú nič iné ako luxusný spánok. Na akých sa spí najlepšie? Je to vec osobného názoru. Vy môžete uprednostňovať mäkší matrac z pamäťovej peny, no niekto iný zas ten tvrdší s pružinami. Vo všeobecnosti ale môžeme povedať, že luxusne pohodlný matrac, musí spĺňať tieto podmienky.

  • Musí byť dostatočne pevný. Pevnosť neznamená tvrdosť, ale to, že sa na ňom nebudete prepadávať niekde pod posteľ. Tvrdosť je naozaj len vec názoru. Či vám vyhovuje viac matrac tvrdý, alebo mäkký, musíte zistiť sami. Ale späť k pevnosti. Pokiaľ chcete matrac, ktorý ani po niekoľkých rokoch používania nepovolí, zaobstarajte si pružinový alebo taštičkový matrac.
  • Musí byť pohodlný. Tento faktor je veľmi ťažké opísať presne, tak to skúsime z trochu inej strany. Musí byť pohodlný pre vás. Dá sa povedať, že čím hrubší matrac, tým pohodlnejší matrac. Za hrubý matrac môžeme označiť ten, ktorý má viac ako tridsať centimetrov. Určite si matrac pred kúpou vyskúšajte. Tak jeho pohodlnosť zhodnotíte najlepšie a objektívne.
  • Musí byť zdravotný. Označenie zdravotný matrac, sa niekedy požívalo ako akýsi ekvivalent, k pamäťovým matracom. Je pravda, že v minulosti neboli možnosti až tak široké. Dnes však za zdravotný, môžeme označiť každý matrac, ktorý berie ohľad na váš pohybový aparát.

Človek ležiaci na posteli, zakrytý paplónmi a vankúšmi.jpg

  • Musí byť príjemný.Teraz hovoríme o jeho povrchovej úprave. Väčšina matracov má poťah zo syntetických materiálov. To nie je až tak zlé, pretože väčšina z nich, je upravená práve tak, aby počas spánku poskytovali komfort. Aj v tomto prípade, by ste si mali povrch ohmatať.