V domácnosti máte určite veľa spotrebičov, možno nie všetky využívate, tak prečo by ste si mali dokúpiť ešte aj odšťavovač? V prvom rade preto, že odšťavené ovocie a zelenina Vám dodá množstvo vitamínov, minerálov a enzýmov, ktoré v balených koncentrovaných džúsoch budete hľadať márne, a navyše, v letnom období Vás príjemne osviežia.

pomeranč
 
Trh ponúka nasledovné druhy:
 
Odstredivé– využívajú otočné nože. Ovocie a zelenina sú odstredivou silou vtláčané do sita, cez ktoré preteká šťava. Príprava je rýchla, za krátky čas si vychutnáte čistú šťavu bez dužiny s jemnou penou. Šťava pri príprave rýchlo oxiduje, obsahuje menej živín, preto je vhodná okamžitá konzumácia. Ideálne pre väčšie ovocie a zeleninu. Nie je veľmi vhodný pre listovú zeleninu a drobné ovocné bobuľoviny.

mixér
 
Hriadeľové
Jednohriadeľové (šnekové)– využívajú jeden hriadeľ, podobne ako mlynček na mäso. Pracujú pomalšie, preto si ovocie a zelenina zachová všetky prospešné látky. Odporúčame na prípravu mäkkého ovocia a zeleniny.
Dvojhriadeľové– patria k cenovo najvyšším. Pracujú s dvoma hriadeľmi oproti sebe. Proces trvá dlhšie, ale vyprodukovaná šťava je z nich najkvalitnejšia a živiny zachované. Vhodné na prípravu zeleninových štiav, neodporúčame na mäkké ovocie.

koktejl
 
Mechanické– spadajú do cenovo najnižšej kategórie, keďže nepracujú automaticky. Tu je potrebná len Vaša sila. Odšťavia aj ovocie, aj zeleninu, živiny sú zachované. Výhodou je, že nepotrebujete prístup k zástrčke, preto ho môžete použiť kdekoľvek.
 
            Pre nenáročného spotrebiteľa odporúčame buď mechanické alebo odstredivé odšťavovače. Pre tých, ktorí si potrpia na vysokú kvalitu a sú ochotní siahnuť hlbšie do vrecka sú vhodné dvojhriadeľové odšťavovače.
            Ak chcete mať kvalitnú šťavu, ktorá dodá Vášmu telu okamžitú energiu, oplatí sa do kúpy investovať. Odšťavovanie si určite obľúbite a poteší nielen Vás, ale aj Vašu návštevu.