Každý, kto má doma vlastných potomkov, si iste všimol, že tieto malé stvorenia sú pomerne zvukovo výraznejšie ako ostatná populácia. Keď sú maličké, tak často a nahlas plačú, keď trochu vyrastú, vyjadrujú náležitými zvukmi radosť, smútok, hlad. Neskôr skáču, naháňajú sa, hádžu po sebe ťažké hračky. S nimi skrátka nie je v byte alebo dome nikdy ticho. Málokto však žije ďaleko od ostatných ľudí alebo má tolerantných susedov, ktorí to neriešia. Ak medzi týchto šťastlivcov nepatríte, zrejme skôr či neskôr budete musieť riešiť tlmenie ich prejavov tak, aby boli čo najmenej počuť za stenami vášho bytu.

hrací koberec

Alebo sa môže stať, že potrebujete vyriešiť fakt, že vaše ratolesti len tak neposedia. Baví ich behať, ležať na zemi, hrať sa v rôznych polohách. Trápi vás, že plávajúca podlaha im príliš pohodlia neposkytne a neustále sa bojíte, aby od chladnej podlahy zbytočne neprechladli.

Ďalším problémom rodičov môže byť ten, že im miestnosť určená drobcom nepripadá dostatočne útulná. Majú tam síce najmodernejší nábytok, veselé hračky, veľa knižiek a hier, ale ako keby tomu niečo stále predsa len chýbalo.
Uvedené situácie majú jedného spoločného menovateľa, alebo skôr spoločné riešenie.

koberc

Sú ním samozrejme detské koberce. Zabezpečia zvukovú a tepelnú izoláciu, dodajú izbe na útulnosti a poskytnú aj inspiráciu k mnohým hrám. Alebo jednoducho krášlia. Ak sa obávate toho, že budú zbytočne zadržiavať prach, obávate sa zbytočne. Ruku na srdce, ako často vidíte chuchvalce prachu na laminátovej podlahe? Ak budete pravidelne vysávať, žiadne väčšie starosti si s tým robiť nemusíte. Dôležité je vyberať ich s prihliadnutím na ich využitie, vek dieťaťa a dbať aj na zdravotné a bezpečnostné aspekty. Kvalitných detských kobercov nájdete na trhu dosť, tak s chuťou do toho.