Práve preto je tak dôležité dbať na dopravné predpisy, nikam príliš neponáhľať ani sa netlačiť a hlavne mať uzatvorené pzp poistenie pre prípad nehody. Niekedy stačí len malé zaváhanie a môžete sa stať vinníkom aj menšej havárie. Od toho sú tu poisťovne, aby vám pomohli v prípade podobných ťažkostí.
Na internete sú dostupné kalkulačky, ktoré vám poradia, kde nájdete dobrú poistku za výhodnú cenu. Okrem toho môžete získať aj množstvo výhod v prípade jazdy bez nehôd.

peníze pod autíčky

Ak nie ste spokojní so svojím zabezpečením vozidla, môžete to ľahko zmeniť.

Ako zaniká súčasné poistenie:

Øvýpoveď
Øzrušenie pre neplatenie
Øzmena držiteľa vozidla
Øodhlásenie vozidla z evidencie
Øzmena leasingového nájomcu vozidla
auto financování
Výpoveď môžete podať najskôr šesť týždňov pred koncom poistného obdobia. Väčšinou je to jeden rok. Musí mať vždy písomnú podobu. A novú zmluvu potom môžete uzavrieť kedykoľvek a to aj za päť minút. Stačí len vyskúšať internetovú kalkulačku, ktorá vás potom presmeruje priamo k vami vybranej spoločnosti.
Ak neplatíte dohodnutú čiastku, ako určuje zmluva, tak poistné zaniká tiež.
Ak odovzdáte alebo darujete niekomu váš osobný automobil, zmluva bude taktiež ukončená. Mali by ste napísať oznámenie o zmene držiteľa a odoslať spoločnosti, kde bola zmluva dohodnutá. Alebo pri zmene môžete všetko zaznamenať opäť do kalkulátora. Akonáhle máte nové auto, zasa zjednávate zmluvu novú a môžete vyberať z mnohých ponúk, ktoré vám sú plne k dispozícii na našom porovnávači.
Každú zmenu je nutné oznámiť a zaznamenať, aby ste zbytočne neplatili za službu, ktorú nemôžete a nebudete využívať.

Niektoré spoločnosti ponúkajú aj možnosť havarijného poistenia, ktoré vám pomôže v prípade akýchkoľvek komplikácií s vaším autom. Ak nebudete môcť naštartovať stačí len vytočiť telefónne číslo asistenčnej služby, kde sú tu pre vás a veľmi radi vám pomôžu. Pri pravidelnej údržbe máte dokonca aj nárok na servis zadarmo.
Takže sa vám na 100% oplatí mať uzatvorené zmluvy pre zaistenie chodu vášho miláčika.