Podľa oficiálnych štatistík boli zatriedené všetky jazyky sveta do kategórií, pričom 1. kategória je najjednoduchšia a do 4. kategórie boli zaradené najťažšie jazyky pre anglicky hovoriacich ľudí.
Kategória 1:španielčina, taliančina, francúzština, portugalčina
Kategória 2:nemčina, indonézština
Kategória 3:hebrejčina, hindčina, perzština, ruština, srbčina, thajčina, urdčina, turečtina a ďalšie …
Kategória 4:mandarínčina, kórejčina, japončina, moderná arabčina a ďalšie …

poličky
 
Výber siedmych najťažších jazykov sveta pre Angličanov
1.       Mandarínčina
Počet rodených rečníkov: 1,2 miliardy
Krajina s najväčším počtom rečníkov: Čína
Prečo je to tak ťažké:Keďže Mandarínčina je tónový jazyk môžete zmeniť význam slova iba zmenou tónu vášho hlasu. Pridajte k tomu tisíce znakov, komplexné systémy a jazykové bohatstvo v homofónoch a máte jeden z najťažších jazykov sveta.

2.       Islandčina
Počet rodených rečníkov: 330 000
Krajina s najväčším počtom rečníkov: Island
Prečo je to ťažké:Aj keď islandský jazyk sa veľmi nezmenil naďalej pridáva nový význam starým slovám a k tomu ešte existuje menej ako 400 000 rodených rečníkov, s ktorými sa jazyk môžete učiť a praktizovať.

3.       Japončina
Počet rodených rečníkov: 122 miliónov
Krajina s najväčším počtom rečníkov: Japonsko
Prečo je to ťažké:Japonci majú tri nezávislé písacie systémy: hiragana, katakana a kanji. Skôr ako začnete písať musíte sa naučiť tisíce rôznych znakov v týchto systémoch písania. Je to však ľahšie ako mandarínčina.

4.       Maďarčina
Počet rodených rečníkov: 13 miliónov
Krajina s najväčším počtom rečníkov: Maďarsko
Prečo je to ťažké:Väčšina jazykov, ktorými sa hovorí v Európe, pochádza z Indoeurópskej jazykovej rodiny, ale nie maďarčina. Namiesto toho je to jazykovo-ugrický jazyk, v ktorom sa slová vytvárajú izolovane.

myšlenka

5.       Kórejčina
Počet rodených rečníkov: 66,3 milióna
Krajina s najväčším počtom rečníkov: Južná Kórea
Prečo je to ťažké:Kórejčina je jazykový izolát, čo znamená, že nie je prepojená s koreňom inej jazykovej rodiny. Taktiež, kórejčina má sedem rôznych úrovní reči.

6.       Arabčina
Počet rodených rečníkov: 221 miliónov
Krajina s najväčším počtom rečníkov: Egypt
Prečo je to ťažké:Samohlásky nie sú v písaní zahrnuté. A aby to bolo ešte komplikovanejšie, väčšina arabských písmen je napísaná v štyroch rôznych formách v závislosti od umiestnenia slova.

7.       Fínčina
Počet rodených rečníkov: 5,4 milióna
Krajina s najväčším počtom rečníkov: Fínsko
Prečo je to ťažké:Fínsky, rovnako ako maďarský je jazykovo-ugrický jazyk, v ktorom sú gramatické komplikácie prijaté do extrému. Ak sa pokúšate preložiť fínčinu do angličtiny rýchlo zistíte, že moderní fínsky hovoriaci ľudia majú svoj vlastný spôsob vyjadrovania emócií, ktorý sa výrazne líši od tradičného prekladu.