Financie

Všetci chceme zarábať peniaze. Majitelia firiem väčšinou nechcú dávať svojim zamestnancov veľké výplaty za ich odvedenú prácu. Dôvodom sú vysoké výdavky zamestnávateľa na daného zamestnanca. A to ich má vo firme oveľa viac. Viac financií môžeme získať privyrobením si alebo ich získame pomocou vyštudovania vysokej školy, kde získame patričné vzdelanie a hneď sa dostávame do priemerovej tabuľky o vyššiu kategóriu, aj finančného ohodnotenia. Existuje teraz už veľmi veľa vysokoškolákov, ktorí svoje štúdium aj vyštudujú. Nájdu však to pravé umiestnenie v pracovnom zaradení? Bude im ich toľká snaha o získanie vysokoškolského vzdelania stačiť, aby boli v práci vyššie platovo ohodnotení? To závisí od jednotlivých profesií.spoľahlivé zamestnanie
Na najvyššej priečke vyššieho ohodnotenia v práci sú jednoznačne politici a ľudia pracujúci v marketingu, či obchodní zástupcovia alebo riaditeľovia. Potom je stredná trieda ako administratívny pracovníci, sekretárky a podobne. Na najnižšej priečke sa umiestňujú zamestnania ako kuchári, čašníci, upratovačky, predavačky v obchodoch alebo ľudia pracujúci na skrátený úväzok či dohodu, takzvaní brigádnici. Brigádnici si väčšinou len privyrábajú alebo sú to ľudia, ktorí si len na krátky čas našli nejakú pre nich možno zaujímavú alebo keď aj nie veľmi zaujímavú dočasnú prácu, napríklad na letnú sezónu.
Moderné je pracovať z domu. Internetom sa šíri veľa pracovných ponúk typu pracujte z pohodlia vášho domova. Lenže väčšinou ide len o ponúkanie a predávanie rôznych kozmetických prípravkoch, pričom si záujemcovia o takúto prácu ešte sami musia hľadať kupujúcich. Zaujímavým zamestnaním môže byť práca skladanie pier, či lepenie obálok. Áno internet je plný takýchto lákavých ponúk. Avšak musíte si zaplatiť za balíček pomôcok a návodov, a ešte si sami nájsť kupujúcich na tieto výrobky. Je takáto práca naozaj zaujímavá? Pre mňa určite nie.
Pre mňa je zaujímavá práca v administratíve. Denne zdvíhať telefóny, pracovať za počítačom, chystať faktúry na odoslanie, pečiatkovanie a vystavovať rôzne pracovné výkazy.nástup do práce
Avšak pre veľa ľudí môže byť takáto práca nezaujímavá. Sedieť celý deň za počítačom. Možno snívajú o zamestnaní, kde budú musieť cestovať. Možno chcú pracovať v sklade alebo pracovať v počítačovom svete. Nájdu sa aj profesia, kde je logické myslenie na prvom mieste. Sú to všelijakí počítačoví experti. Opravujú, servisujú, preinštalovávajú servery a komponenty v počítači. A nechávajú si za to platiť. Možno pracujú z domu, lenže si musia všetky náklady zaplatiť z toho, čo zarobia. Oplatí sa im to vôbec? Neviem, neskúšala som.
Pravdupovedia, asi každý by chcel zarábať veľa peňazí, lenže si musíme uvedomiť, že vyžiť sa dá aj z mála, len stačí dobre s tým málom vedieť hospodáriť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup