Fasáda domu je zväčša to prvé, čo vidíme my, ale aj všetci ostatní už priamo z ulice, a predsa na jej údržbu a pravidelnú starostlivosť o ňu často zabúdame. Pritom fasáda domu čelí najväčšej miere znečistenia, a to nielen vplyvom rôznych poveternostných podmienok, ktorým je po celý rok vystavená, ale aj vplyvom okolia – od sadzí, cez výfukové plyny, až po „nálety“ rôzneho hmyzu a vtáctva.

čištění

Ako sa teda správne starať o fasádu? Je na dôkladnú údržbu potrebná aj chémia na čistenie fasád a špeciálne prípravky na čistenie fasád alebo si vystačíte so silným prúdom vody a tzv. wapkou? Ak nechcete riskovať trvalé poškodenie fasády, tak na svojpomocné čistenie, ale aj na akúkoľvek voľne dostupnú chémiu, radšej čím skôr zabudnite a prenechajte túto činnosť skúseným odborníkom.

Špeciálny prípravok na čistenie fasády je súčasťou profesionálneho čistenia fasád

Ak má byť fasáda naozaj dôkladne a pritom šetrne vyčistená, je samozrejme potrebné použiť aj prípravok na čistenie fasády. Musí to však byť prípravok určený špeciálne na tento účel a prispôsobený potrebám vašej fasády. Takýto prípravok na čistenie fasády je súčasťou profesionálneho čistenia fasád domov odbornou firmou. Zároveň tiež musí byť vždy používaný v súlade s technológiou a spôsobom čistenia danej firmy, ktorá presne vie, aké množstvo takéhoto prípravku je potrebné použiť, aj akým spôsobom ho správne aplikovať.

čistá fasáda

Aké prípravky na čistenie fasád môžu byť ešte použité pri odbornom čistení?

Čistenie fasád odborníkmi nespočíva len v umytí fasády, ale aj v použití špeciálne vyvinutých čistiacich a dezinfekčných prípravkov. V našom prípade ide o prípravok na čistenie fasády Valmax ® PLUS. Takéto prípravky na čistenie fasád už po krátkom pôsobení dokážu účinne a pritom šetrne rozpustiť riasy a plesne na fasáde a preniknúť až do hĺbky jej pórov.

špinavá fasáda

Medzi prípravky na čistenie fasád a ich údržbu patria napr. aj tie, ktoré dokážu fasádu dôkladne chrániť pred znečistením, a to aj niekoľko ďalších rokov. Do tejto skupiny patrí aj Valmax ® proofing, ktorý výrazne zvyšuje efektívnosť a trvácnosť profesionálneho čistenia fasády.