Zahraničné dovolenky sú pre nás dnes už bežnou záležitosťou, dokonca niektorí takéto cesty absolvujú aj viackrát ročne. Takže rituály spojené s balením kufrov, chystaním dokladov, či odvozom na letisko už zvládame bez väčších problémov. Rovnako takto prebieha aj väčšina dovoleniek, no občas čítame na rôznych fórach alebo sociálnych sieťach, že takýto bezproblémový priebeh dovolenky vôbec nemusí byť samozrejmosťou.

cestovní pojištění

Nástrah na zahraničných cestách na nás číha určite viac ako doma, kde sme v prostredí, ktoré poznáme. No hlavne v exotických rozvojových krajinách, ktoré radi navštevujeme, je to iné ako u nás doma, čo zisťujeme väčšinou, až keď sa niečo nepredvídané stane. A vtedy si v duchu povieme, ako dobre, že sme sa pred podobnými situáciami poistili v renomovanej poisťovni. Alebo si to nemôžeme povedať, a odtrpíme si kolotoč mnohých problémov, ktoré nám v tom lepšom prípade pokazia iba dovolenku.

Ešte aj dnes sa môžeme stretnúť s názorom, že cestovné poistenie je zbytočné a poisťovňa vám aj tak nič nepreplatí. No ide o veľký omyl. Poisťovne dnes už majú veľký prehľad o najčastejších rizikách, s ktorými sa môžete na svojej dovolenke stretnúť, dokonca tie riziká sú odlišné aj podľa krajiny, ktorú plánujete navštíviť. Preto rady a odporúčania poisťovne ohľadom štruktúry vašej poistky berte vždy veľmi vážne. Vzhľadom k celkovej cene dovolenky predstavuje cestovné poistenie zanedbateľnú sumu, takže bez neho je cestovanie do zahraničia zbytočný hazardom.

pojištění

K základným položkám cestovného poistenia dnes patrí poistenie liečebných nákladov, čo už patrí s asistenčnými službami k základom každého kvalitného poistenia. Asistenčné služby využijete pri potrebe tlmočníka, pri strate dokladov a vlastne v každej problémovej situácii, pri ktorej opotrebujete odbornú radu.

Ak je vaša dovolenka spojená s rôznymi adrenalínovými športami alebo väčšou fyzickou aktivitou, nezabúdajte na úrazové poistenie alebo poistenie zodpovednosti za spôsobené škody. Skúsení cestovatelia využívajú nielen tieto základné poistky, ale pravidelne si priplatia aj poistenie meškania letu, oneskorenia alebo zničenia batožiny, prípadne aj storna dovolenky. Takže pred svojou dovolenkou kontaktujte renomovanú poisťovňu, ktorá vám „ušije“ cestovné poistenie na mieru a vy budete v pohode nielen v čase dovolenky, ale aj celú dobu pred ňou.