Radi spomínate na školské časy, zlaté časy mladosti? Keď si listujete vo fotoalbumoch, spomeniete si na to, čo ste vyvádzali so spolužiakmi zo základnej, alebo strednej školy, či s kolegami na vysokej. Napadlo vás, že by bolo fajn stretnúť sa. Ale ako nájsť všetkých spolužiakov? Dievčatá sa vydali, inak sa volajú, odsťahovali sa. Chlapci tiež. Už len pomyslenie na to, ako prácne a dlho by ste všetkých spolužiakov hľadali, vás od organizátorstva odradí.

gastronomie

Vedeli ste o tom, že existuje služba, ktorá vám v tomto pomôže? Viaceré firmy sa zaoberajú práve organizovaním stretávok. Zadáte objednávku, dodáte adresu školy, rok skončenia, triedu, alebo odbor. Organizátor za vás vyhľadá spolužiakov, všetku tú námahu v hľadaní kontaktov urobí za vás.
Ponúkne vám miesta, kde sa môžete stretnúť, vy si vyberiete, dohodnete menu, prípadne navrhne sprievodný program.

Keď už budete mať dohodnuté, kde sa bude stretávka konať, urobia vám rozpočet, koľko vás to bude stáť. Dohodnete spôsob platby. Dá sa dohodnúť na faktúre, kde od spolužiakov vyberiete vypočítanú sumu priamo na stretávke a potom uhradíte celú sumu vy. Ak ale nechcete ísť do rizika, že sa niekto nedostaví a tým pádom za neho bude treba zaplatiť, lepší spôsob je, aby spolužiaci zaslali prihlášku priamo organizátorovi a ten mu pošle platobné údaje. Zaplatia teda priamo na jeho účet a vy sa vyhnete nedorozumeniam.

Aký priebeh má zvyčajne stretávka?

  • Príchod, vzájomné spoznávanie sa, usádzanie. Na stretávke nie je nutné chystať menovky na stoly, spolužiaci si aj tak posadajú podľa toho, ako sedeli kedysi v škole.
  • Príhovor. Ten by mal mať predseda triedy. Slovo mu môže dať práve ten spolužiak, ktorý stretávku vybavoval.
  • Ak ste pozvali aj profesorov, teraz im treba dať slovo. Tí si zvyčajne so sebou prinesú učiteľské zápisníky, odkladajú si ich práve na tieto príležitosti. Je milé potom do nich nahliadnuť, v rámci debaty.
  • Teraz by mal každý spolužiak o sebe niečo povedať. Kde pracuje, či má rodinu, koľko má detí. Stručne, aby sa ušlo slovo každému.
  • Prichádza čas na spomienky zo školy. Ak niekto vopred prichystá projekciu fotiek, je to výborné. Firma vám vie zabezpečiť potrebné veci na premietanie. Toto ale treba vopred dohodnúť.

oslava
Potom príde voľná debata. Spomínate na šibalstvá, na blicovanie, oslavy a spoločné výlety. Začnú kolovať fotky detí. Medzitým sa najete, popíjate, hrá hudba, kto chce, môže si zatancovať a pospomínať na študentské lásky. Nezabudnite na spoločné fotky zo stretávky.
Sú to príjemné chvíle. Stojí to za to, vrátite sa do mladosti. Stanete sa na chvíľu znova tým bezstarostným študentom.