V internetovom marketingu sa okrem pojmu SEO stretávame aj s tkzv linkbuildingom. Možno viete, akú má základnú funkciu, avšak vedeli ste tiež o tom, že ide o výrazný seo faktor, ktorý okrem iného napomáha k zvýšeniu pozície v internetových vyhľadávačoch?
Tento nástroj tak so sebou prináša hneď niekoľko funkcií, ktoré spejú predovšetkým k zviditeľneniu vašej stránky a jej obsahu, respektíve poskytovaných služieb alebo tovaru, ktorý stránka predáva. V neposlednom rade sa týmto spôsobom skvalitňuje budovanie brandu.Žena pracuje s počítačom
K technike zabezpečujúcej návštevnosť z vonkajších zdrojov + stúpajúce a viditeľné poradie v internetových vyhľadávačoch (Google) je vhodné využiť linkbuilding seo Seolight.sk, respektíve nebáť sa s celým procesom osloviť dlhoročných odborníkov. Ide totiž o jeden z efektívnych procesov optimalizácie, čo dokáže priniesť veľmi pozitívne výsledky. Avšak za predpokladu, ak bude vykonaný kvalitne s dôrazom na povolené a overené techniky bez penalizácií.
Vyhľadávače ako Google (ale aj iné) okrem množstva on-page faktorov stránky pri jej zaradení berú do úvahy aj off-page (vonkajšie) faktory, ako napr. množstvo a kvalitu linkov, ktoré na túto konkrétnu stránku smerujú.Pohodlie, muž sa hrá s počítačom

  • Aj tento bod sa podpisuje pod výsledné umiestnenie, respektíve poradie, pod akým bude váš web poskytovaný užívateľom ako relevantný k ich hľadaným výrazom.

Pod výsledok sa podpisujú nielen externé, ale aj interné linky. Teda dôležitý je takisto obsah na vašej stránke, nielen ten umiestnený na „cudzích“ zdrojoch, ktorých odkazy smerujú k vám. Je preto vhodné „upratať aj pred svojimi dverami“ a tvoriť na vašom webe kvalitný obsah. Úlohu zohráva aj analýza a následné použitie vhodných kľúčových výrazov alebo slov.
Prioritnou funkciou internetového vyhľadávača Google je ponúkať užívateľom relevantný a kvalitný obsah, k čomu slúži tkzv PageRank. Ak sa niekto pokúsi o rôzne nekalé praktiky ako napr. zhánanie linkov zo spamových webov apod., skôr alebo neskôr bude web penalizovaný, čím bude takáto optimalizácia škodnejšia, než žiadna.