Cestovná postieľka je neoceniteľným pomocníkom pri cestovaní s malým dieťatkom. Ako hovorí názov, mala by spĺňať funkciu detskej postele na cestách. Pravdou však je, že dnes sú hotely pripravené na rodiny s deťmi a pokiaľ nejdete na okružnú cestu v karavane, väčšina je schopná poskytnúť prístelku alebo dostatočné veľkú posteľ. Ak si myslíte, že investícia do tohto kusu „nábytku“ je zbytočná pozrime sa kde ju môžeme využiť.dětské ručičky.jpg

Určite chodíte na návštevy k známym alebo k rodine, ktorá malé deti nemá. Ich domácnosť nemusí byť pre drobca vôbec bezpečná a postieľka je miestom, kde ho môžete pokojne uložiť napríklad pri varení. Tento nábytok môžete mať u svojich blízkych natrvalo, keďže sa dá poskladať. Po vašom odchode ho rodina jednoducho zloží a šupne do skrine alebo na povalu, kde vás počká do ďalšej návštevy.

Dieťatko má kde spať a to nech idete kdekoľvek. Nemusíte sa báť, že by ste ho v noci na malom gauči zaľahli alebo že by skotúľalo uprostred noci. Ak ho na ňu navyknete bude ju brať ako bezpečný priestor na spanie, takže zaspávanie bude rýchlejšie a menej obťažujúce okolie.
Využitie nájdete aj v exteriéri, napríklad na záhrade. Stačí pridať nejaké hračky, postaviť ju do tieňa a máte perfektnú ohrádku na hranie ak sa práve potrebujete niečomu venovať (platí len do doby, kedy vaša ratolesť podrastie a začne vyliezať von).dětská postýlka.jpg
No a ako vyberať? V prvom rade pozerajte na hmotnosť. Je pravdepodobné, že sa s ňou budete pasovať sama. Mala by byť čo najľahšia, ale stále pevná a dobre skladateľná. Pýtajte sa na certifikáty bezpečnosti, na špecializovanej predajni by vám mali vedieť poradiť. Ľahká udržovateľnosť povrchov je tiež plusom. Možnosť dokúpenia doplnkov by mala byť až posledným kritériom pri vyberaní cestovnej postele pre vašu ratolesť. Dnes sa už skoro ku každému produktu dajú dokúpiť dáždniky, moskytiéry a podobne.