U nás už k letu pravidelne patria neodmysliteľne záhradné párty, kde stredobodom stretávania sa rodiny alebo priateľov je grilovanie rôznych špecialít. A aby také grilovanie dopadlo čo najlepšie, je potrebné si zabezpečiť výkonný a kvalitný gril, s ktorým plánované grilovanie dopadne vždy fantasticky. Ak nemáte v pláne vymurovať záhradný gril, tak otázku grilovania môžete vyriešiť zakúpením prenosného záhradného grilu, ktorý je podľa skúseností viacerých záhradných kulinárov oveľa praktickejší ako ten murovaný. Môžete ho jednoducho prenášať na požadované miesto, takže nie je problém pomocou takéhoto grilu uskutočniť grilovačku na balkóne alebo na terase.

zahradní gril

Pred zakúpením nového grilu je potrebné si uvedomiť, na akom mieste a pre koľko ľudí plánujete väčšinou grilovať. No a v neposlednom rade si ešte pred výberom zrátajte, koľko peňazí ste ochotní do toho investovať. Dnes je k dispozícii viacero typov grilov, ktoré môžeme rozdeliť podľa rôznych kritérií, pričom ich delíme najmä na elektrické, plynové a grily na drevené uhlie.

Takže vybrať ten správny gril závisí v prvom rade od miesta, kde budete grilovať. Ak je vašim obľúbeným miestom grilovačiek terasa alebo balkón, tak gril na drevené uhlie môžete vylúčiť. Pri príprave pahreby potrebnej na prípravu jedla sa dostáva do prostredia veľa ostrého dymu, takže v malých priestoroch by ste mali s takýmto grilom veľký problém. No aj napriek tomu sú grily v záhrade na drevené uhlie asi najobľúbenejšími nástrojmi na grilovanie, pretože vytvárajú neopakovateľnú atmosféru a arómu, ktorú iné typy grilov nikdy nedosiahnu. No je potrebné si uvedomiť, že príprava jedla je na nich zdĺhavejšia a namáhavejšia ako na pohodlných plynových griloch.

Všetky typy grilov majú svoje výhody a nevýhody, preto je potrebné sa pred kúpou tejto dôležitej súčasti vašej záhrady poradiť s odborníkmi, a to aj v prípade, ak kupujte výhodne v internetovom obchode.

Ak už zvládnete nákup grilu, ešte nemáte vyhrané, pretože záhrady pri našich domoch si vyžadujú ešte jeden veľmi dôležitý prvok, ktorý v letných mesiacoch budete využívať oveľa častejšie ako záhradný gril. Tým prvkom je bazén, ktorý v súčasnosti, keď sa počet tropických dní každoročne zvyšuje, nesmie chýbať v žiadnej záhrade. Rýchlym riešením sú nadzemné bazény, ktorých inštalácia je veľmi rýchla a pomerne jednoduchá. Na rozdiel od grilu si však bazén vyžaduje aj veľký priestor na jeho umiestnenie, príprava ktorého je na mnohých pozemkoch asi najväčším problémom.

zahradní bazén

Takže už pri výbere nového nadzemného bazéna musíte mať pripravené miesto, kde ho v letných mesiacoch budete prevádzkovať. Bazén si vyžaduje aj dokonale rovnú plochu, takže ak je váš dom umiestnený na svahovitom pozemku, potrebujete terénnymi úpravami vytvoriť požadovanú rovinu. A myslite aj na to, že v okolí bazéna bude umiestnená aj dôležitá filtrácia a je potrebné ho udržiavať pravidelným vysávaním, takže musíte časť priestoru rezervovať aj na potrebnú údržbu. Spravidla je potrebné umiestniť bazén aspoň meter od stien priľahlých stavieb a aspoň 2-3 metre od okolitých stromov.

Po týchto prípravách sa už budete iba rozhodovať medzi jednotlivými typmi nadzemných bazénov, ktoré môžu byť v ponuke s konštrukciou alebo bez nej. Tie s konštrukciou sú kvalitnejšie a vydržia určite aj dlhšie, takže radšej siahnite po tejto ponuke. A nezabúdajte aj na nákup kvalitnej filtrácie, najlepšie účinnej pieskovej, ktorá dokáže vašu vodu v bazéne počas teplých letných dní udržiavať v dokonalej hygienickej kvalite.

K bazénu si môžete rovno objednať aj rôzne príslušenstvo ako bazénové podložky, bazénový vysávač alebo praktické sieťky na vyberanie plávajúcich nečistôt z bazéna. No v posledných rokoch je veľmi praktickým doplnkom nielen k bazénom solárna sprcha, ktorá vás dokonale dokáže osviežiť počas horúcich dní. Okrem príjemného osvieženia vám solárna sprcha ponúka aj ekologickú možnosť ako môžete zvýšiť hygienu kúpajúcich sa ľudí vo vašom bazéne. Sprchu umiestnenú v blízkosti bazéna využívate pred a po vstupe do bazéna, takže vodu vo vašom bazéne udržíte dlhšie hygienicky čistú a po vykúpaní v bazéne sa môže každý opláchnuť ohriatou vodou zo solárnej sprchy. Tieto sprchy sú v ponuke v rôznych veľkostiach zásobníka vody, ktorý sa ohrieva pomocou solárneho ohrevu. Navyše majú veľmi modernú konštrukciu a dizajn, takže sa hodia aj do záhrad nových moderných novostavieb.

sprcha

Všetky záhradné doplnky ako záhradné grily, bazény, solárne sprchy, barové a záhradné stoličky dnes môžete nakupovať v internetových obchodoch za skvelé ceny v pohodlí vášho domova. Takým lídrom na trhu so záhradnými doplnkami je internetový obchod www.hawaj.sk, kde nájdete širokú ponuku záhradných doplnkov, ktoré nesmú vo vašej záhrade chýbať.