Je preňho charakteristický živel vzduch. Ak ho porovnáme s inými znameniami, muž Blíženec skrátka potrebuje viac voľnosti. Nedá sa skrotiť a netreba mu ani odopierať jeho slobodu. Rád nasáva nové veci a stále sa učí. Okrem toho miluje spoznávanie, debatovanie a všetky nové informácie okolo neho. Dalo by sa povedať, že najviac v jeho živote je dôležitá práca, v ktorej tú možnosť má. Naopak rodina sa preňho nestáva prioritou.znamení.jpg
Ak z neho máte pocit, že je v neustálom pohybe, nemýlite sa. Blíženec je skrátka taký! Sú zábavní a otvorení novým veciam a možnostiam. Nemusíte mať obavy, že pri ňom ostanete na jednom mieste. Avšak ani vy nemôžete zaostávať. Ak sa raz pri vás začne nudiť, jednoducho vás opustí.
Ak sa pri ňom začnete cítiť ako na druhej koľaji, ani tu nie ste na omyle. Rád svoju pozornosť venuje i iným ženám. Miluje občasný flirt. Veď prečo by sa mal uspokojiť len s jednou ženou, ak ich môže mať viac? Predsa len, každá z nich prináša nové dobrodružstvá a nepoznané veci! A to je presne to, po ňom jeho búrlivé a neskrotné srdce tak túži.adrenalin.jpg
Má však jedno pravidlo, ktoré by ste sa mali držať, ak s ním chcete uzatvoriť zväzok. Všetko, čo vám dáva on, vyžaduje i od vás. To znamená, že ak vás každý deň volá na iné miesto, žiada, aby ste išli s nim. Vieme, že časom budete tužiť po rodine a mieste plnom istoty. Možno muž v Panne by vám ho s radosťou ponúkol. No Blíženec? Ak bude vedieť, že ho i naďalej čaká aktívny život plný výletov, grilovačiek, stanovačiek a adrenalínu, rád ho s vami bude zdieľať až do konca života.
Avšak ak nie, potom je na čase nechať ho ísť, lietať životom a svojou vlastnou cestou, ktorá mu je blízka. Pretože hoci dnes by bol s vami, zajtra by už mohol byť inde. On je jednoducho už raz taký. Ale nesmúťte. Môžete ho sledovať z diaľky a veriť, že raz nájde to, čo hľadá.