Viete, ako to je. Všetko sa začína svadobnými oznámeniami. Ak vám spolu s nimi dôjde aj pozvánka, poznačíte si dátum svadby svojej kamarátky či niekoho z rodiny, potom si nájdete vhodné šaty, vystrojíte sa a idete na vec, teda na svadbu. Minule som však zažila svadbu, ktorá ma skutočne chytila za srdce a pri ktorej som pochopila, že svadby nemusia byť jednoliate, nudné a rovnaké.

Ženích a nevesta sa bozkávajú v žiare svetla

Najprv mi prišla pozvánka, ktorá už na prvý pohľad vyzerala inak. Mala na sebe 3D dekorácie, ktoré vyzerali skutočne pekne a zaujímavo. Šlo moju kamarátku, ktorú som síce nevidela už pár rokov, no v minulosti sme sa stretávali pomerne často. Potom odišla niekam za prácu a kontakt sa prerušil. Ako som pochopila už z pozvánky išla sa vydávať za chlapca z Anglicka, čo som si priamo na svadbe aj potvrdila. Prejdem rovno k veci. Namiesto nášho redového tanca, sa o polnoci spievalo v kruhu, pričom ženích vyzýval k tancu prítomné ženy a slečny. Iné bolo aj jedlo. Klasická kuracia polieva a rezeň s napol ryža napol hranolky sa nekonali. Namiesto toho boli na svadbe len švédske stoly s množstvom dobrôt, polievok a zákuskov. Mimochodom, nemali ani svadobnú tortu, len koláče.

Muž pomáha vystúpiť neveste z čierneho auta

Čo chcem týmto všetkým povedať? Na tejto svadbe mi skutočne došlo, že každý kraj má svoje nemenné tradície, no ak sa tie spoja, vznikne niečo skutočne exotické. Tie svadobné oznámenia https://www.graphicsoul.sk/svadobne-oznamenia/a aj pozvánky, ktoré som niekoľkokrát spomenula, 3D moderné prvky boli vyrobené zo slovenských ľudových motívov. Typicky anglické jedlo „Fish and Chips! Bolo podávané na mastnom papieri s nákresmi kohútikov a sliepočiek. Celá svadba proste vyzerala ako z iného sveta. Viete, všetko také naše – slovenské, no s poriadny, upgradom, v modernom a veľmi sviežom duchu. Myslím si, že aj keď si nejdeme brať cudzinca, možno nie je na škodu pričuchnúť aj k tradíciám, ktoré sa zvyknú objavovať na iných svadbách. Tak budete môcť tú svoju, minimálne urobiť skutočne výnimočnou.

Orientálne oblečená nevesta