Ako si vybrať správny autošampón. Autošampón je najzákladnejší produkt z autokozmetiky na umytie auta. Zbaví vaše auto rôznych nečistôt, prachu, hmyzu a pri niektorých šampónoch aj odmastí lak karosérie.

Autošampónov je v súčasnej dobe veľmi veľa. Trh je preplnený s rôznymi druhmi šampónov a je ťažké sa rozhodnúť. Môžu sa líšiť účinnosťou, hodnotou pH, zložením, značkou a iné. Niektoré sú agresívne, niektoré jemné a šetrné. Preto je dôležité, aby ste si vedeli vybrať ten správny pre vaše auto.

pexels-tima-miroshnichenko-6872575

Ak náhodou práve hľadáte kvalitný autošampón a neviete sa rozhodnúť, v tomto článku Vám ukážeme, aké druhy autošampónov existujú a ktoré sú najvhodnejšie.

Autošampóny s neutrálnym pH

Ak má autošampón neutrálne pH, znamená to, že je jemný a šetrný k laku karosérie a taktiež aj k nanesenej ochrane laku. Tieto šampóny sú vhodné pre amatérov na bežné ručné umývanie. V našej ponuke máme kvalitné autošampóny s neutrálnym pH. Výbornou voľbou je Base car shampoo s vôňou čerešní od značky Shiny Garage, ktorý máme na našom e-shope.

Autošampóny s vysokým pH

Tieto autošampóny sa vyznačujú vyšším pH, čo znamená, že sú agresívnejšie k laku karosérie. Pri týchto šampónoch už treba dávať pozor, pretože ak zaschnú, môžu poškodiť lak natrvalo. Na druhej strane dokážu lepšie zbaviť auto špiny a rôznych nečistôt. Tieto šampóny sa využívajú v profesionálnom detailingu.

Autošampóny s voskom

Tento druh autošampónu obsahuje zároveň aj vosk, čiže ochranu laku. Ťažko povedať ktorou cestou sa vybrať, či obyčajný autošampón alebo autošampón s voskom. Tento šampón môže obsahovať rôzne druhy voskov napr. karnaubský alebo SiO2. Tento šampón vám umyje auto a zároveň vytvorí ochrannú vrstvu na laku, ktorá však často nevydrží dlho.

pexels-dennis-truong-9139595

Autošampón s aktívnou penou

Ďalší zaujímavý druh autošampónu, ktorý obsahuje aj aktívnu penu. Tieto šampóny sa najčastejšie používajú napríklad v ručných napeňovačoch, pre bezkontaktné predumytie vozidla. Pena aktivuje svoje čistiace zložky a dokáže vyčistiť silnú špinu z auta. Samozrejme je potrebné potom auto aj ručne umyť s obyčajným šampónom pre dokonalé vyčistenie auta.

Záver

Existuje mnoho druhov autošampónov. Snáď sme vám aspoň trochu uľahčili výber tej správne autokozmetiky. Je už len na vás, ktorý sa vám zdá najviac vhodný.