Postaviť plot je určite ľahšie ako postaviť dom. Čo by ste ale pri stavbe plota možno mali vedieť, to je fakt, že aj ten sa dá postaviť rôzne a dokonca sa dá v istých bodoch vylepšiť. Chceme tým povedať, že nemusíte postaviť len nejaký obyčajný radový plot, ale skôr taký, ktorý by bol takisto estetickou súčasťou vášho pozemku a myslel by aj na funkčné vylepšenia.

betovnový plot

A takýmto vylepšením sú napríklad podhrabové dosky, mimochodom dosť známy a často využívaný doplnok, ktorý spája práve spomenutú estetiku + funkčnosť. Ako ich prídavné meno napovedá, sú to dosky postavené v spodnej časti, resp. medzi zemou a samotným plotom. Tým pádom zaručujú plotom a pozemkom ešte väčšiu ochranu, ak by chcel niekto, resp. niečo a povedzme nejaké malé zviera, navštíviť vašu záhradu, vďaka umiestneným doskám sa tam nedostane. A tiež sa cez plot nepodhrabe z opačnej strany ani váš pes, ktorý by chcel možno odísť za nejakým dobrodružstvom.

To ale samozrejme nie je všetko, ďalšou výhodou podhrabových dosiek je, že dodajú vášmu plotu podpornú stabilitu. V neposlednom rade si aj na vlastné oči môžete všimnúť, že vylepšia a skrášlia jeho dizajn, tiež mu dodajú dojem väčšej pevnosti a odolnosti.

plot betonový

  • Pri voľbe a umiestnení správne vybraných dosiek, dokážu byť tieto skutočne vizuálnou dominantnou celého plota, dodajú mu štýl a z obyčajných plotov vedia spraviť priam umelecké dielo, preto sa v súčasnosti stávajú trendovými súčasťami pozemkov.

Môžete sa stretnúť s drevenými, ale ešte častejšie s betónovými doskami. Tie drevené sú esteticky zaujímavé, logicky by ale mohli podliehať nepriaznivým vplyvom nahromadenej vody, vlhkosti a bahna, hoci sa natierajú špeciálnym lakom. Každopádne o niečo viac preferovaná je možnosť z betónu, rovnako tak ako betónové ploty, ktoré sú oproti dreveným odolnejšie voči týmto bežným vonkajším podmienkam a faktorom poškodenia.

  • A keď ste aj vy fanúšikom betónu, takisto môžete použiť okrasné betónové striešky pre ešte lepší funkčný ako aj estetický efekt. Je to spoľahlivá ochrana múru voči práve spomenutej vlhkosti, dažďu či napríklad snehu.