Safari je predvolená aplikácia vyhľadávania na webe pre iPhone, iPad, MacOS. Prvý krát bolo vydané spoločnosťou Apple v roku 2003 a krátko na to v roku 2007 ponúkaná korporácii Windows, ktorá ju tiež začala používať. Obľúbenosť explodovala pomocou iPhonu a iPadu a v súčasnosti má približne 50 %-ný podiel na trhu vo využívaní mobilného prehliadača.

kompúas

Vo väčšine funkciách je rovnaký, ako ktorýkoľvek iný, pretože používatelia si môžu prezerať rôzne webové stránky, vytvárať si obľúbené záložky a umožňuje mať otvorené viaceré stránky na mnohých kartách. Bol tiež jedným z prehliadačov, ktoré mali predvolenú podporu pre Adobe Flash, pričom mobilné verzie nikdy nepodporovali Flash.

telefon

Zatiaľ čo na prvý pohľad môžete mať problém rozoznať rozdiely medzi všetkými prehliadačmi, ale Safari má niektoré kľúčové funkcie, ktoré pomáhajú oddeliť ho od spomínaných pomocníkov pri vyhľadávaní na webe vrátane možnosti formátovať články pre ľahšie čítanie. Prehliadanie kariet prostredníctvom iCloud synchronizuje karty na všetkých používaných zariadeniach Apple iOS, ktoré používajú rovnaký účet iCloud, čo znamená, že môžete zobraziť zoznam všetkých kariet otvorených na vašom MacBooku počas používania na iPhone alebo iPad. Je to podobné zdieľanie záložiek Google Chrome, ale nevyžaduje sa prihlásenie do samotného prehliadača.

Aplikácia má vstavané tlačidlo zdieľania, ktoré umožňuje používateľom rýchlo posielať stránky prostredníctvom správ, e-mailov alebo sociálnych sietí, ako je Facebook alebo Twitter a pod.  Najlepšou funkciou je možnosť zdieľať webové stránky priamo s iným blízkym iPhone, iPad alebo Mac pomocou aplikácie AirDrop.
Väčšina ľudí si veľmi dobre stráži svoje súkromie a osobné informácie a nechce, aby ich niekto použil bez ich súhlasu. Mnoho webových prehliadačov predáva informácie o svojich používateľoch vďaka zdieľaniu vašej polohy. Safari má výhodu nad ostatnými v tom, že ponúka rýchle, inovatívne surfovanie, aby sa predišlo úniku osobných údajov.

iphone

Ľudia budú naďalej porovnávať Safari s mnohými inými, ako sú Mozilla Firefox, Opera alebo Chrome, ale aj tak porazí svojich konkurentov prostredníctvom výnimočných funkcií. Bezpečnosť je na prvom miesto to je najvýznamnejší prvok, ktorý spoločnosť Apple dlhodobo prezentuje, ako svoju hlavnú prednosť oproti ostatným.