Webová stránka vlcata.sk informuje o zmysluplných hrách a technológiách pre deti. Ak už totiž deti hrajú hry na internete, mali by byť edukatívne a rozvíjať kognitívne, či motorické funkcie. Počítačové hry sa dajú využiť dokonca aj v škole popri klasickom vyučovaní.

technologie
 
Na stránke nájdete články o tom ako počítačové hry prispievajú k rozvoju detí a iné rady pre rodičov i pedagógov. Nachádza sa tu aj zoznam rôznych prednášok, ktoré občianske združenie vlcata.sk organizujú. Hlavnou časťou webu je však „filter“ prostredníctvom ktorého viete nájsť hru ušitú na mieru.
 
Vyhľadávač hiernájdete hneď na úvodnej stránke. Obsahuje viacero kolóniek. V prvej, s názvom „PLATFORMA“, si vyberiete na akom zariadení bude vaše dieťa hru využívať. Teda či ide o Android, iOS, Linux, PS 3 a tak ďalej.
 
Druhá kolónka- „ŽÁNER“, vám umožňuje vybrať si spomedzi jedenástich herných žánrov. Ak sa v tejto terminológii neorientujete, tu je vysvetlenie niektorých výrazov.
 
Arkáda– Hra založená na jednoduchom ale nápaditom kontexte. Väčšinou sa hrajú na kolá, čím v každom novom kole je hra náročnejšia. Rozvoj: postreh,  rýchlosť logického myslenia, pohybu prstov, predvídanie, trpezlivosť, koncentráciu
Adventúra– Hráč ovláda postavu, s ktorou prechádza daným príbehom. Rieši za ňu rôzne úlohy, komunikuje s inými postavami atď.
Plošinovka– Úlohou hráča je dostať sa z jedného miesta na druhé, pričom mu v tom bránia rôzne prekážky.
Sandbox– Hráč sa voľne pohybuje vo virtuálnom priestore, kde môže vytvárať vlastné nástroje, alebo stavať budovy, čím vytvára vlastný svet.
RPG– Hráči sa vžívajú do úlohy rôznych postáv. Hra je umiestnená do konkrétneho prostredia. Napríklad historické mestečko.
 
V tretej kolónke si vyberiete tému hry. Na výber ich máte 17. Ide najmä o to, v akom prostredí je hra situovaná a tiež na čo je zameraná. Nájdete tu témy ako príroda, rozprávka, sci-fi, medziľudské vzťahy, šport, tanec, či varenie.
 
Pod kolónkou „TÉMA“ sa nachádza filter na nastavenie vekovej kategórie. Môžete si teda vybrať hru presne pre vaše dieťa.
V poslednej kolónke máte možnosť zadať, o čom by daná hra mala byť. Tu môžete napísať ľubovoľné slovo, alebo požiadavku.

počítače
 
Stránka vám vyhľadá vhodné hry. Tie však nemôžete hrať priamo cez tento web. Ide o krátku recenziu, ktorá zahŕňa stručný obsah i plusy a mínusy hry. Nachádza sa tu aj ponuka samotných recenzií. Ak teda nechcete vyhľadávať cez filter, môžete si prečítať o každej hre a tú pre vaše dieťa vybrať sami.