Balkóny v bytoch sa v letných mesiacoch menia na nádherné malé záhradky plné rozkvitnutých kvetov. Ak si chcete na tomto mieste dať aj rannú kávu, alebo si len tak posedieť veľa miesta Vám tam nezostane.

Existuje spôsob ako si dopriať radosť z kvetov a zároveň si tam nájsť aj pohodlné miesto pre seba.

balkon

Poriadne do stropu a podlahy balkóna ukotvite dva stĺpy medzi ne natiahnite obyčajné pletivo, ktoré poriadne našponujte. Teraz si vezmite kvetináč, obtočte ho hrubším drôtom okolo zárezu a konce drôtu poriadne stočte (aby úplne obopínali kvetináč. Konce drôtu by mali byť trochu dlhšie, aby ste ich mohli prepliesť cez pletivo a poriadne zachytiť. Na takto vzniknutý „plot“ môžete povešať množstvo kvetináčov, do ktorých zasadíte rastliny podľa Vašich predstáv.

Rastúce do výšky, alebo previsnuté, výber je len na Vás. Hneď ako sa rastlinky rozrastú budú vytvárať na Vašom balkóne aj prirodzený tieň, ktorý oceníte v teplých letných dňoch, hlavne ak Vám tam svieti celý čas slnko. Takto vytvorená živá zelená stena Vám zaistí aj dostatočné súkromie a Vy si môžete nikým a ničím nerušene vychutnávať zaslúžený oddych. Rastliny, ktoré tu zasadíte vyberajte podľa polohy Vášho balkóna. Hlavne dajte pozor na to aby ste na slnečný balkón nezasadili rastliny, ktoré rastú v tieni, alebo polotieni (a opačne). To je asi jediná vec, okrem pravidelného polievania, na ktorú si musíte dať pozor.

balkonek

Nemusíte takto pestovať len kvety. Na balkóne si môžete dopestovať aj zeleninu. Postavte takú istú konštrukciu ako v predchádzajúcom nápade. Na zem, pod pletivo, medzi dva stĺpy umiestnite veľký kvetináč, alebo hrant….a pustite sa do sadenia. Môžete si zasadiť hrach, fazuľu alebo vysoké paradajky. Postupne ako budú rastliny rásť, môžete ich postupne priväzovať o pletivo.
Či dáte prednosť okrasným kvetom, alebo zelenine, ktorú si dopestujete samy a bude zaručene „bio“ je na Vašom rozhodnutí.