Od viacerých známych, ale aj surfovaním po nete, som sa viackrát dopočul o výhodnej službe s názvom Aliexpress, vďaka ktorej vraj kúpim všetko lacnešie. Zaujala ma však informácia, kedy si môžem objednať aj takú drobnosť, ako je napríklad pero. Ešte som nebol s touto službou oboznámený, tak sa samozrejme pýtam: “ A to sa im oplatí posielať pero? Veď za poštovné dám viac, než za objednávku.“ No je to jednoduché, za poštovné nepýtajú a teda sa za neho ani neplatí.

krabička

• Ako je to možné?
No tovar pochádza z Číny a tam sa za služby poštovného neplatí. Aliexpress Vám tovar objedná, sprostredkuje, a produkt príde k Vám bez toho, aby ste si museli odložiť na poštovný príplatok. Po doručení zaplatíte čisto len za objednávku.

• Pestrý výber, nízke ceny
Ale nemám na mysli len to pero, nájdeme tam všeličo. Textil, elektro, mobily, šperky, hodinky, počítače, šport, pre deti,… a ešte mnohé iné kategórie. No predovšetkým sa vraví o nízkych a výhodnejších cenách, než v našich mnohých obchodoch.

košile

• Nebojte sa, je to ľahké
Mnohí by sa možno zľakli faktu, že sa jedná o biznis pôsobiaci v pre nás cudzej zemi, Číne a teda nebudeme sa vedieť v nákupoch vyznať. Ale Aliexpress sa stal takým populárnym, že ho cez webový vyhľadávač nájdete v mnohých jazykoch, klasický vyhľadávač ako Google či Bing nájdu automaticky túto službu vo Vašom jazyku, teda v našom prípade v slovenčine. Na stránke /alebo aj alternatívnych stránkach, ktoré patria Aliexpressu/ nájdeme i praktický návod a sprievodcu, ako pri objednávkach postupovať. Ide o niečo na štýl e-shopu, prehľadná stránka, bude to zrozumiteľné a sympatické, žiadne neznáme znaky či zložité návody si nepredstavujme. Objednáme ako po masle.

telefon

• Zhrnutie
Prečo nakupovať s Aliexpressom?Výhodné a nízke ceny, neplatíte za poštovné, nájdete tam takmer všetko. A navyše máte prehľad o rôznom tovare prakticky, pohodlne a to online.