Vhodnou voľbou ako im spríjemniť cestovanie sú rôzne hry. Čítajte ďalej a zistite, ktoré hry by ste mohli s vašimi deťmi počas jazdy hrať a zabaviť sa spolu s nimi. Sú jednoduché, a dajú sa hrať s deťmi všetkých vekových kategórií.

auto

Príbeh
Jeden rodič začne, povie jednu vetu. Každý z členov posádky k nej postupne pridá jednu vetu. Vznikne tak celkom zábavný príbeh, ktorý si vytvoríte sami a celkom sa zabavíte.

Vidím
V duchu si vyberte skupinu predmetov, ktoré môžete počas jazdy vidieť na ceste. Napríklad (reklamné bilbordy, auto jednej farby, kamióny…) Keď zbadáte predmet, ktorý patrí do vami určenej kategórie poviete,, vidím´´. Ostatný musia hádať o akú skupinu predmetov ide. Ak uhádne, môže si v duchu vybrať svoju skupinu… (Pri tejto hre si deti viac všímajú cestu a okolie) Výborné na zlepšenie pozornosti.

Na koho myslím
Veľmi jednoduchá hra, jeden z členov myslí na osobu, ktorú všetci v aute veľmi dobre poznajú. Ostatný dávajú otázky na ktoré sa dá odpovedať áno/ nie a hádajú o akú osobu ide.

Reťaz
Jeden z hráčov povie náhodne jedno slovo napríklad auto. Ďalší hráč pokračuje slovom, ktoré začína posledným písmenom.. v tomto prípade na písmenko O. Slová sa nesmú opakovať. Ten, kto slovo zopakuje alebo sa pomýli v písmenku z hry vypadáva.
Farby
Každý z členov posádky si vyberie jednu farbu. Sleduje okolie a keď zbadá niečo svojej farby povie,, mám´´ a ráta koľko vecí videl. Kto uvidí najviac vecí vo svojej farbe vyhráva.

dítě

Pesnička
Jeden cestujúci zahmká všetkým známu melódiu piesne. Ostatný hádajú o akú pieseň ide, kto uhádne hmká pieseň.

Týmito hrami určite zabavíte deti počas jazdy a tiež. Výbornou motiváciou pre víťaza je výber rozhlasovej stanice, ktorú budú v aute počúvať, výber najbližšej zástavky alebo jednoducho obyčajné cukríky.
Vaše deti sa určite radi zapoja, a nebudú sa nudiť.