Pre každého správneho chlapa je jeho auto niečo viac ako len auto. Preto sa musí vedieť o svoje auto aj správne postarať. Jedna z tých najdôležitejších vecí je správne tankovanie paliva. Buď máte benzín, alebo naftu. Najdôležitejšie je však vždy natankovať pri obidvoch tipoch kvalitu. Ak budete šetriť, alebo len nebudete dávať dostatočnú pozornosť tejto problematike, časom vám vaše vlastné auto vypovedá poruchu. Tu môžu byť problémy naozaj rôzne. Najčastejšie sú problémy s motorom. Potom vám už neostáva nič viac ako sa rozlúčiť so svojim miláčikom a dať ho do servisu.

diesel

Ďalšie dôležité zásady

Ďalší základné zásady, ktoré musíte pre dobro svojho auto dodržiavať je pravidelné navštevovanie servisu. Keď navštívite servis neznamená to, že ste si pokazili vozidlo, ale že ho chcete udržať v najlepšej kondícií. Vymeniť mu olej, kvapaliny a takisto mu skontrolovať brzdy. Pravidelný servis musí byť samozrejmosťou pre každého z nás a tí tých čo o tom nevedeli, si to už odteraz tiež zaradia do svojho kalendára.

Takisto základná vec je si vždy pravidelne kontrolovať pneumatiky. Nie len či na oko vyzerajú celé, ale takisto aj ich správny tlak. Pri novších autách nás na tento problém upozorňuje samotné auto. Pokiaľ toto ignorujete, auto nebude mať tak kvalitné jazdné podmienky ako obyčajne. Bude ťažšie ovládateľné a nebude mať kvalitnú priľahlosť k vozovke. Najčastejšie však po tomto zanedbaní bývajú nehody, ktoré sú dôsledkom šmyku, alebo defektu. Je to síce maličkosť, ale mali by sme na to myslieť nie len pre dobro nášho auta, ale takisto pre dobro nášho zdravia a našich blízkych.

motor

Skúste všetci pravidelne a zodpovedne dodržiavať tieto postupy a rady, aby ste svojmu vozidlu pomohli a takisto ho aj ochránili pred zbytočnými nehodami. Veď nikto z nás nechce aby, sa jeho miláčik rozbil a musel ísť už nasilu do servisu, alebo horšie rovno na šrotoviská.