Ak sa ukáže, že elektrické rozvody vo vašom byte už neslúžia tak, ako by mali, je potrebné ich vymeniť alebo zrekonštruovať. Ktorá z možností je pre vás výhodnejšia? Na to sa vám pokúsime odpovedať v nasledujúcich riadkoch.

Otvorené dvere s otáznikom v byte

Finančná stránka rekonštrukcie a výmeny elektrických rozvodov v byte

Cena výmeny elektrických rozvodov v byte inektra.sk, takzvane, „na kompletku“, vás môže niekedy vyjsť lacnejšie ako ich oprava. Pokiaľ máte v byte elektrické rozvody staršie ako 25 rokov, takmer s istotou pri nich bol použitý hliník, ktorý je dnes už zakázaný. Dôvod je prostý, hliník v kombinácii s teplom, ktoré vyrába elektrická energia, jednoducho nejde dokopy, inak povedané, nemá dlhú životnosť, opotrebúva sa a pomaličky mizne.

Teraz si predstavte, že si necháte rozsekať celý byt, za rekonštrukciu elektrických rozvodov zaplatíte nemalé peniaze, no a o dva rok na to zistíte, že je niekde chyba. Celé vás to čaká opäť. Sekanie, ťahanie káblov, celé to šialenstvo budete musieť zažiť a hlavne aj platiť opätovne. Takže, z finančného hľadiska je síce rekonštrukcia lacnejšia, čo však niekedy platí len v danom momente, nie z dlhodobého hľadiska.

Symbol zástrčky a elektrického kábla

Ušetrite si nervy, urobte všetko naraz

Druhou výhodou kompletnej výmeny je váš čas, nervy a energia. Ako sme si povedali vyššie, pri výmene alebo oprave elektriny sa musíte pripraviť na rozsekaný a rozbombardovaný byt. Plno prachu, bordelu, nepohodlia a komplikácií. Jedného dňa príde na to, že elektrinu budete musieť vymeniť kompletne. Ak teda teraz vymeníte len jej polovicu a o desať rokov budete musieť pristúpiť aj k výmene tej druhej polovice, opäť si toto všetko budete zažívať znova. Verte, v byte, kde sa vymieňa elektrina sa nedá normálne fungovať, mnoho ľudí si na tento čas dokonca hľadá náhradné bývanie. Kompletná výmena na jeden šup, sa preto ukazuje ako výhodnejšia voľba aj v tomto smere.