Tak ako ráno vstaneme a nanesieme si na tvár kilogramy kozmetiky a prípravkov na vlasy, tak by sme sa mali starať aj o naše telo. Nie je záhadou, že drvivá väčšina populácie na túto časť zabúda, ba až odkladá do času, kedy už nie je cesty späť. Hlavná otázka je – čo patrí do každodennej starostlivosti o krásne telo zvonku i zvnútra? Aké čarovné masti nám pomôžu? Odpoveďou je, že žiadny liek proti starnutiu neexistuje a dokonca ani proti chronickým chorobám, ktorých percento sa každoročne zvyšuje. Preto je nutné začať sa zdravo stravovať alebo vyhľadať odbornú pomoc.

bakteire.jpg

Hlavnou zásadou je navštíviť svojho lekára alebo odborníka na zdravý životný štýl. Je nutné podstúpiť mnohé konzultácie týkajúce sa kompletnej nutričnej anamnéze, či už systematickej alebo podrobnej. Prostredníctvom daných anamnéz lekár odhaľuje aj minimálne nedostatky z nutričného hľadiska podávaním otázok o obľúbených jedlách, intenzite stravovania a iných dôležitých faktorov. Služby ponúkané zákazníkom sú založene na mnohých epidemiologických štúdiách, ale aj na experimentálnych metódach, ktoré boli skúmane najskôr na zvieratách.

alternativa.jpg

Hodnotenie výživy sa robí tiež pomocou zapisovania jedál, tzv. nutričných protokolov, ktoré si musí každý zákazník vyplniť sám. Musí si zapisovať hmotnosť každého skonzumovaného jedla a presnú hodinu konzumácie. Takéto protokoly bývajú v rozmedzí troch až siedmich dní. Na základe uvedenej výživy pacienta vie odborný lekár vyhodnotiť výsledky a celkovú analýzu stravovania. Tieto služby sú vhodné pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú dožiť vyššieho veku, pre ľudí trpiacich obezitou, cukrovkou a dôležitou skupinou, ktorá sa hodnotí samostatne sú tehotné a dojčiace ženy vrátane ľudí zo znevýhodnených rodín.
Ak sa človek rozhodne podstúpiť takéto sedenie, jeho telo sa mu po čase odmení nielen vonkajšou krásou v podobe zlepšenej imunity, či rastu vlasov. Telo začne lepšie fungovať a ľahšie sa zbavuje toxických látok prijímaných napríklad zo znečisteného životného prostredia.