V dnešnom digitálnom a technologickom svete si len málokto vie predstaviť svoj život bez internetu. Dnes ho využívame už, skoro na všetko. Keď si chceme pustiť hudbu, pozrieť film, nájsť recept… A taktiež nakúpiť!

Áno, nakúpiť sa dá aj pekne z pohodlia domova, kde vás nikto nenáhli, máte dostatok času na premyslenie a takisto si môžete porovnať hneď ceny z viacerých predajných portálov.

nakupování.jpg

Ale veľa ľudí je skeptických voči nakupovaniu cez internet. Možno veľa z vás to už skúsilo a zažilo pár nepríjemných situácii. Má to samozrejme veľa nástrah a treba byť pri tom pozorný. Tak ako to spraviť tak, aby vás nikto neobral zbytočne o vaše financie?

1. Zistíte si, či je to overená stránka
Ak sa vám stránka zdá aspoň trochu podozrivo, radšej z nej odíďte. Alebo si skúste zistiť, či je to overená stránka. Jeden zo signálov, že je všetko v poriadku je pred názvom stránky uvedené https.

2. Pozrite si, čo píšu druhí
Ak už nakupujete z overenej stránky, treba si určite pozrieť recenzie a fotografie od ďalších zákazníkov. Tie vám častokrát napovedia viac ako samotné ilustračné obrázky. Väčšinou sa dá nastaviť, že sa vám zobrazia aj kupujúci z vašej krajiny. Vtedy máte ešte väčšiu istotu, že vám váš tovar príde v poriadku.

internet.jpg

3. Všímajte si shipping
Môže sa vám stať, že shipping (alebo tzv. poštovné) bude vyšší ako cena daného produktu. V tom prípade skúste nájsť produkty s trošku vyššou cenou, ale naopak nižším poštovným. Porovnajte si ich a možno vás to takto vyjde lacnejšie!

4. Pozerajte sa na dátum donášky
Ak náhodou potrebujete urýchlene svoj tovar, pozrite si pozorne dátum donášky. Aby sa vám nestalo, že príde príliš neskoro.

5. Krehké veci
Zapáčila sa vám krásna keramika, ktorú ste našli cez internet? V tomto prípade, ale celkovo keď sa chystáte nakúpiť niečo z krehkej a ľahko zničiteľnej formy, radšej si pozrite či neexistuje aj kamenná predajňa. Môžete predísť tomu, že sa vám tovar doručí celý rozbitý.

6. Dá sa tovar vrátiť?
V neposlednom rade si všímajte, či sa dá daný tovar reklamovať. Veľa šťastia pri nakupovaní!