·         Ak nechcete čakať u lekára počas ordinačných hodín , môžete prísť aj mimo ordinačných hodín. Ak by ste to tak urobili musíte si zaplatiť 30 eur aby Vás lekár alebo špecialista vyšetril.

lékař

v  Lekár si pri Tom sám určí ktoré dní bude ordinovať. Lekári môžu prijať pacientov ktorí pracujú 30 hodín týždenne a po 13 – tej hodine a všeobecný lekári ktorý ambuluju viac ako 35 hodín. Lekár ktorý pracuje 30 hodín týždenne môže ošetriť najviac 30 percent pacientov a  lekár špecialista zavedie mimo ordinačné hodiny počas celého dňa ak vôbec  neordinuje alebo ordinuje len ak má objednaných pacientov . Ďalšia novinka je že lekár špecialista musí prijať objednaného pacienta do 20-tych dní od prvého objednania.
 

v  Tieto mimo ordinačné hodiny sú pre pacientov  ktorý si môže dovoliť zaplatiť 30 eur. Pre tých ostatných ostávajú ordinačné hodiny počas dňa. Možno to bude aké si uľahčenie pre pacientov , a nebudú preplnené čakárne , no na druhej strane si nemôže dovoliť každý takúto sumu zaplatiť.

nemocnice

»          Teda môj názor na to je že nie každý pacient má na to aby zaplatil za vyšetrenie mimo ordinačných hodín , a skôr ide len o aké si privyrobenie si do vačku. Pretože keď si zoberiete tak priemerne na 30 eur musíte pracovať jeden deň. Lekár alebo špecialista zarobí za jeden deň desať násobne viac ako priemerný zamestnanec niekde vo výrobe.
 

»          Vyzerať to bude asi tak že ak pacient bude vyšetrený mimo ordinačných hodín a bude potrebné aby lekára ešte navštívil , má dve možnosti . Buď pôjde počas dňa , teda v ordinačných hodinách alebo mimo ordinačných hodín kde si priplatiť ďalších 30 eur. No ľudia postupne budú odmietať platiť lekárov mimo ordinačných hodín a lekár môže prísť o pacientov ktorý mu platili. Čiže to znamená že tento zákon o mimo ordinačných hodín sa rýchlo stratí z obehu a vráti sa to späť do normálu. Avšak je to len moje konštatovanie , a situácia môže byť iná.