Aktuálna popularita na trhu s osvetlením patrí svietidlám LED, ktoré sú oproti iným úsporným alternatívam špecifické svojou nadradenou technológiou. Jej princíp so sebou prináša viac možností, či už z hľadiska farieb a intenzity svetla, ovládania, alebo samotnej formy svetiel. Či už hľadáte praktické led pásiky alebo účinné led svietidlo, samozrejme tiež bežné žiarovky ( s technológiou LED) a ďalšie možnosti ako reflektor, trubice, atď. Všetky svetlá sa dnes dajú zakúpiť v tejto modernej forme, ktorá predstavuje úsporné žiarenie na spôsob svetlo emitujúcej diódy.

  • Pravidelné žiarenie diód spotrebuje oveľa menej elektrickej energie.
  • Diódy sa podpisujú takisto pod vyššiu životnosť svetiel, kvalitná led žiarovka dokáže svietiť s odhadom 50 000 hodín.

žiarovka na stol

Práve pravidelná úspora energií je vlastnosť, ktorá je u daných produktov najznámejšia. Zároveň ide o jeden z hlavných dôvodov ich obľúbenosti ako aj toho, že sú vo veľkom počte zastúpené na dnešnom trhu s osvetlením. V kamenných predajniach, ale tiež v e-shopoch nájdeme bohatú ponuku týchto moderných, úsporných a zároveň ekologických zdrojov.

  • Tie dokážu na rozdiel od používania starých žiaroviek ušetriť až 90 % elektrickej energie.
  • Led žiarovky sú spravidla na 96% recyklovateľné a neobsahujú ortuť, čo je zasa vítaná zmena pre zdravé životné prostredie.

žiarovka, drevo, príroda

Bežného spotrebiteľa však zaujímajú hlavne ich efektívne úsporné vlastnosti. Tie sa podpíšu pod pravidelne nižšie výdavky za osvetlenie. V tomto smere je ale výhodou tiež ich spomenutá vysoká životnosť, ktorá značí možnosť ich dlhodobého využitia bez toho, aby sme museli investovať do nových svetiel.

Zdroje svetla fungujú efektívne tiež z hľadiska toho, že väčšinu spotrebovanej energie premieňajú na požadované svetlo. A ako zrejme viete, staré žiarovky veľkú časť energií minuli práve na hrejivé teplo, čo je však už z dnešného pohľadu neefektívne.