H & M
Potrebuje vôbec komentár? Švédska značka, ktorá vznikla v roku 1947 za účelom predávania ženského oblečenia. Kto by si v tom roku pomyslel, aká populárna bude po celom svete? Dnes ju nájdete takmer v každom nákupnom centre na Slovensku a má jednu z najpopulárnejších detských kolekcií na svete. O tom, že je to aj obľúbená značka mužov sa taktiež nedá pochybovať.
 
ZARA
Ďalšia populárna značka založená v Španielsku, v roku 1975. Je typická svojimi inými a nekomerčnými vecami, málo ľudí jej príde hneď na chuť no väčšinou si ju aj tak všetci hneď zamilujú. Jej detské kolekcie sú taktiež úžasné a neopakovateľné.
 modelka ve vesnickém style
Reserved
Založený našimi susedmi s Poľska a naozaj čoraz viac populárnejší na Slovensku. Opäť ho nájdeme takmer v každom jednom nákupnom centre a nedáme dopustiť na veci od nich. Štýlové dámske, pánske a detské veci aú to, čo nás núti prehrabávať sa v kope vecí a nakupovať, nakupovať, nakupovať. Spolu so Zarou a HM má veľmi dobrý internetový obchod, vhodný pre tých, ktorí neradi chodia po obchodoch, ale za to veľmi radi nakupujú.
 
Benetton
Alebo, ak chcete United Colours of Benetton, je talianska odevná spoločnosť, ktorá primárne vyrába oblečenie pre mladých, no opäť má výborne prepracovanú detskú kolekciu. Aj keď je z vybraných obchodov asi najdrahšia, stále to nie je ako pri iných značkách a obchodoch.
 modelka v černé vestě
Camaieu
Francúzska značka, ktorá má po celom svete tisícky obchodov, zaujme najmä svojim typickým elegantným francúzskym štýlom. Jednotlivé kúsky majú v sebe niečo originálne, čo v ostatných reťazcoch nie je. A zároveň, kto by sa nechcel cítiť ako pravá Parížanka?
 
Tak čo, stotožňujete sa s našim výberom, alebo máte iné obľúbené obchodné reťazce? Vybrali sme tie, ktoré sú na Slovensku momentálne najviac populárne, no každým dňom ich pribúda viac a viac. Ktovie, čo bude zajtra?