Tatransky profil je výborný materiál, ktorým môžete oživiť všetky kúty vášho domu. Nie je jednoduché vniesť do našich obydlí kúsok prírody tak, aby sa nestratil nádych moderného bývania. No práve dosky zo smrekového dreva vám túto úlohu značne uľahčia. Veď stačí zvoliť vhodnú časť vášho bytu, kde sa obklad postará o zmenu k pohodovému a príjemnému prostrediu. Všetci sa tešia zo zlepšenia svojho bývania a pritom niektoré zmeny vás budú určite baviť. Zvlášť po tom, čo vám dodáme materiál až domov. Dosky narežeme na mieru a pre vás sa stane obkladanie malou stavebnicou. Pero a drážka vám umožnia vytvoriť jednoduché a pevné spoje. Môžete tak obložiť aj väčšie plochy:

interiér

celé steny,
podlahy,
stropy.

Nie je to však záležitosť iba interiéru. Aj keď domáce prostredie dokážu tieto obklady vylepšiť k nepoznaniu. Často nájdete aj vo vonkajších miestach také priestory, ktorým by takáto úprava dodala ten správny efekt. Napríklad pre vonkajšie prístrešky, kôlne a ďalšie miesta je možné použiť triedu kvality, ktorú si dané priestory vyžadujú. Povrchová úprava je v tomto prípade prispôsobená miestu a záťaži. Zaujímavý efekt je i v prípade obloženia okolia bazénov a položeniu dosiek na chodníky v ich okolí. Jednoduchý prístup a bezpečný presun tvorí len jednu zo zložiek, ktoré takéto riešenie prinesie. Okrem užitočnej stránke tu veľký význam tvorí aj estetická. Drevo vždy prináša kus prírody do našich domovov a preto ho preferujeme pri výstavbe i rekonštrukcii našich obydlí.

tenisky

Ak sa vám zapáčili chalúpky našich prarodičov, určite oceníte aj vonkajšie obklady stien. Tie vytvoria efekt zrubovej stavby a pripomenú majstrovské diela našich predkov. Cez všetky klady historických budov, zostane moderná stavba stále stavbou so všetkými dnešnými vymoženosťami. Nie je nutné ustúpiť od materiálu, ktorý predstavuje mnohé úspory a naviac tiež získať vzhľad drevenice.