Nachádza sa na polceste medzi Amerikou a starým kontinentom a bol neobývaný, až kým ho v 9. storočí neobjavili írski asketickí mnísi. V drsnom prostredí ale dlho nevydržali a Island opustili. Po nich nasledovali nórski dobrodruhovia a námorníci, ktorí v rôznych časových intervaloch objavovali ostrov náhodou počas svojich plavieb po mori. Prvý stály osadník zo svojou rodinou pristál a usadil sa na mieste kde neskôr vyrástlo hlavné mesto Rejkjavík. Vo svojej dlhej histórii ostrov zažil epidémie, hlad, katastrofy aj vojny. Ľudia odchádzali a prichádzali. Jedno ale zostávalo nemenné. Úžasná a jedinečná príroda zachovaná na tomto maličkom kúsku zeme.
 islandské vodopády
Vďaka tomu, že sa Island nachádza nad tektonickým oceánskym zlomom kde sa stretáva Eurázijská a Severoamerická platňa, sa celým ostrovom tiahne pás činných sopiek a horúcich gejzírov. Island má tiež veľmi členitý terén s množstvom potokov a riečok prameniacich v ľadovcoch.Niektoré sú skutočne neopakovateľné. Výlet k nim stojí zato. Tu je zopár najznámejších:
 
Háifoss, Pjórsadalur
Tento vodopád nachádzajúci sa uprostred drsnej prírody padá z výšky 120 metrov do priepasti. Považuje sa za druhý najväčší na Islande. Zvláštnosťou je, že oproti nemu sa v rokline nachádza ďalší, susediaci vodpád Grani (Sused).
 
Skógafoss
Vodopád na rieke Skógar tvorí takmer dokonalý obdĺžnik. Pohľad na neho je jedinečný. Turistický chodník vedie až priamo k vodopádu a z tesnej blízkosti môžete sledovať úžasnú scenériu. Počas slnečného dňa nie je zriedkavé vidieť dvojitú dúhu.
dům v horách 
Dettifoss
Tento vodopád je považovaný za najsilnejší v Európe. Mohutná sila pochádza z vysokého prietoku rieky hlavne v lete keď sú vody Jökulsá a Fjöllum napájané z blízkeho topiaceho sa ľadovca Vatnajökull. Vody vodopádu sú sfarbené do sivobiela vďaka rozpusteným minerálom.
 kaňon na Islandu
Dynjandi,Fjallfoss
Kaskádovité vodopády neuveriteľnej krásy. Jeho vody padajú z výšky 99 metrov, postupne sa smerom dole rozširujú a na tmavom skalnatom pozadí vytvárajú úžasný efekt čipkovaného svadobného závoja.
 
Seljalandsfoss
Jeden z najznámejších islandských vodopádov nachádzajúci sa juhovýchodne od Rejkjavíku. Je súčasťou rieky Seljalands. Najkrajší výhľad naň je z malej jaskyne, ktorá je pod vodopádom.