Nie je to tak dávno čo muži chodievali do holičstiev, kde mali ženy pomyselný zákaz vstupu. Bolo to miesto, kde sa muži chodievali nechávať upravovať, respektíve nechať sa oholiť do hladka. Podobne ako ženy navštevujú rôzne salóny krásy, tak aj muži mali svoje miesta, ktorými boli pánske holičstvá, kde muži okrem toho, že sa tu nechávali oholiť sem chodievali aj na kus reči a vymieňali si tu svoje zážitky s rovnakým pohlavím.

holič

Dnes sa takéto holičstvá rozrastajú ako huby po daždi a stávajú sa čoraz populárnejšími medzi mužmi, ktorí chcú dobre vyzerať a byť kvalitne oholený do hladka. Súčasťou holenia je možnosť si pohovoriť a vymeniť si chlapské klebety s ostatnými návštevníkmi holičstva alebo si popri čakaní na holenie dať pohár dobrej whisky. Takýto typ služieb sa dnes považuje za luxus a prepych a kvalita poskytovaných služieb je na veľmi vysokej úrovni. Všetky prostriedky, ktoré sa používajú pri holení sú vysokokvalitné kozmetické prípravka a čepeľ britvy je vždy hygienicky čista a ošetrená.

holení

Po príchode do holičstva vás usadia do kresla, kde vás a vašu pokožku najprv pripravia na holenie. Predchádza tomu navlhčovanie a zmäkčovanie fúzov za pomoci horúcich vlhčených uterákov, ktorými vám zabalia tvár. Celý proces sa opakuje niekoľkokrát, čím sa dosiahne požadovaný efekt, efekt zmäkčenia fúzov. Nasleduje nanášanie kvalitnej peny na holenie, ktorá sa chvíľu necháva pôsobiť a tým sa ešte docieli ešte lepšie zmäkčenie fúzov. Keď máte prvé dva kroky za sebou, nasleduje samotné holenie britvou. Je to oveľa lepší a šetrnejší spôsob holenia pre vašu pokožku na tvári, ktorá je inak dosť náchylná na precitlivenie. Po dokonalom oholení do hladka vám na tvár nanesú balzam po holení, ktorý zmierni prípadné podráždenie a vyživí pokožku a vám už len ostane výraz spojného, dokonale oholeného muža.