O Estónsku sa hovorí ako o malom Fínsku. Krajina oplýva množstvom jazier a močarísk, ktoré lemujú brezové háje a husté lesy. Na potulkách prírodou nie je zriedkavosťou stretnúť losa alebo zahliadnuť vlka. Kopce a vysoké štíty hôr v nej ale budete hľadať márne. Najvyšší „vrch“ Suur Munamägi má výšku 318 m.n.m. a je to najvyšší kopec z okolitých Pobaltských štátov.
Estónci milujú rybárčenie. A saunu. Tú nájdete hádam v každej domácnosti.

estonsko
 
Úradným jazykom Estónska je estónčina a oficiálnou menou euro.
 
Estónska kuchyňa je veľmi podobná našej. Tiež v nej nájdete tradičné vidiecke jedlá z bravčového mäsa, zabíjačkové špeciality ako krvavničky a tlačenku či huspeninu a rôzne kysnuté koláče. V pobrežných mestách sú v obľube slede, údené ryby a šproty.

chaloupka
 
 Určite ochutnajte:
 
Mulgikapsad.Bravčové mäso s kapustou a zemiakmi
Rosolje.Tradičný estónsky šalát z červenej repy, zemiakov a sleďov (vajíčok, klobásy, mäsa)
Verivorst.„Krvavé“ klobásky obdoba našich krvavničiek
Kringel.Sladký kysnutý škoricový pletenec
Vana Tallinn.Tmavý rumový likér s vyšším obsahom alkoholu

pobřeží
 
Miesta, ktoré sa oplatí navštíviť:
 
chrám svätého Alexandra Nevského – nádherná katedrála patriaca pravoslávnej cirkvi. Nájdete ju na námestí pred bývalým gubernátorským palácom v hlavnom meste Tallin.
palác Kadriorg– romantický barokový palác postavený ruským cárom Petrom Veľkým pre Katarínu I.
národný park Sooma– chránené územie rozkladajúce sa na planine neďaleko mesta Parnü. Plocha tohto územia je často zaplavovaná blízkymi riečkami a to dalo vzniknúť jedinečnému biotopu.
vodopád Valaste –vodopád ktorý tvoria padajúce vody riečky Valaste do Baltského mora.
Národný park Lahemaa –najrozľahlejší estónsky park rozprestierajúci sa na členitom pobreží Fínskeho zálivu. Je známy aj s tzv. bludnými balvanmi, ktoré sa na dostali na miesto vďaka činnosti ľadovca zhruba pred 12 tisíc rokmi.