Hádam každý z nás túži po elegancii svojho bývania alebo podniku. Práve elegancia totiž podstatne napovie o našom vkuse, ale predovšetkým o zmysle pre poriadok a funkčný systém. Náš priestor, respektíve bývanie sa takisto podpisuje na našej psychike a teda na tom, ako sa k pravidelným povinnostiam a činnostiam postavíme. Preto si myslím, že každý priestor, či už určený na oddych alebo k práci by mal mať charakteristiku elegancie. Miesto filozofovania by sme sa však už mali pustiť priamo k veci a spomenúť niekoľko rád, ako takéto priestory dosiahnuť.
kmeny bříz na obraze
Zo všetkého najskôr by sme sa mali zamerať na maličkosti, jednoducho detaily, drobnosti a od nich začneme vychádzať. Koniec koncov, cesta sa následne začne ukazovať aj sama.
· Treba začať práve od „maličkostí“ a venovať pozornosť viacerým detailom.
· Môže to začať napríklad malými lampášikmi, pokračovať cez drobný nábytok, následne voľbou farieb, zahalením stien až po elegantné prevedenie balkónovej časti využitím vizuálne príťažlivého doplnku typu stĺpikové zábradlie so sklenenou výplňou. Ide o dosiahnutie tej správnej atmosféry vhodnou vizuálnou voľbou.
Tak napríklad lampášiky možno znejú ako nepodstatný detail, ale nespomenul som ich náhodou. V interiéri pôsobia noblesne, majú svoju špecifickú krásu a tvoria určitú harmóniu medzi vkusnou minulosťou a modernosťou dnešných dní. V kľude sa tak dajú skombinovať s ostatnými (modernými) prvkami. Pozornosť by sme ale mali venovať aj vzájomnému kontrastu farieb v miestnostiach. V prípade elegantného prevedenia stačí len pár dominantných farieb miesto farebnej, nezrozumiteľnej mozaiky. Stačí, aby dominovali 2-3 farby.
orchidej ve váze
Pochopiteľne sa zameriame aj na nábytok, pričom v tomto prípade by sme mali vsadiť skôr na viac častí menších rozmerov, respektíve na viac kusov drobného nábytku, ktorý nám bude všade po ruke, no pritom nebude zaberať veľa miesta, jedným slovo bude praktický a praktické bude aj jeho rozloženie v miestnostiach.