Výber obuvi v dnešnej dobe rozhodne nie je nič jednoduché. Práve naopak. Na trhu totiž existuje príliš veľa druhov, z ktorých si môžete vyberať. Všetko záleží na vás a vašich preferenciách.

V prvom rade by ste sa pri výbere mali zamerať na komfort pri chodení. V tomto prípade sú skvelým riešením barefoot topánky, ktoré idú čoraz viac do popredia. Rozhodne sa však niet čomu čudovať. Zákazníkovi totiž pri chôdzi poskytujú maximálny komfort, pričom vynikajú aj celkovým dizajnom a štýlom.

bosá žena

Kvalitná výroba

Nič nie je horšie, ako to, keď si jednoducho zakúpite nekvalitnú obuv. Tomu by ste sa mali vždy vyhnúť. Pánske a dámske barefoot topánky sú však vyrobené z kvalitných materiálov. Vo väčšine prípadov ide o kožu a podšívku. Sú vyrábané ručne, a to priamo v Českej republike. Medzi ich výhody patrí spomínaný komfort, tenká a ohybná podrážka a široký priestor priamo v prstovej časti.

Podrážka na týchto topánkach priľne ku každému povrchu. Ak sa rozhodnete pre kúpu barefoot topánok, máte vyhraté. Chodiť budete totiž ako v bavlnke a pri správnej starostlivosti vám vydržia dlhé roky. Práve preto ide o investíciu, ktorá sa oplatí po mnohých stránkach. Pri kúpe sa tiež môžete informovať o ochranných sprejoch a prípravkoch na daný typ materiálu. Barefoot topánky by ste mali ošetrovať pravidelne.

barefoot boty

Topánky ako obuv?

Možno by ste si mysleli, že ponožky nikdy nemôžu fungovať ako topánky, no v tom prípade ste na omyle. Skinners totiž ukazujú pokrok v tejto modernej dobe. Považujú sa za vhodnú športovú obuv. Môžete si ich tak kedykoľvek strčiť do vrecka alebo do kabelky a následne použiť. Sadnú na každú nohu, a tak sa nemusíte veľkosťou ani zapodievať. Ich nosenie je zdravé pre chrbticu a taktiež podporujú prirodzený tvar chodidla. Využite Skinners na bežnú chôdzu, behanie, cyklistiku, korčule, ale aj cestovanie.