Pripravovaná služba Apple Stream, Apple TV Plus, sa v Indii spustí za 99 rupií, teda 1,40 dolárov mesačne, uvádza správa Bloomberg. Predplatné je lacnejšie ako plány, ktoré ponúkajú služby ako Netflix a Amazon v Indii, ktoré tiež súťažia o získanie rastúceho trhu. India má na internete viac ako 500 miliónov používateľov a má viac obyvateľov online ako ktorákoľvek iná krajina okrem Číny.
Apple TV Plus, ktorý v USA stojí 4,99 dolárov bude uvedený na trh 1. Novembra vo viac ako 100 krajinách – vrátane Indie. Používatelia dostanú týždennú bezplatnú skúšobnú verziu a gigant zavedie celoročné predplatné zákazníkom, ktorí si zakúpia iPhone, iPad, Apple TV, Mac alebo iPod touch. Streamovacia služba sa začne ponúkať deväť originálnych seriálov vrátane The Morning Show a Jason Momoas’s See, spolu s ďalšími filmami, dokumentárnymi filmami a televíznymi programami.Apple logo..jpg
Spoločnosť Netflix nedávno začala ponúkať v Indií plán streamingu iba pre mobilné zariadenia za 199 rupií (2,80 USD), zatiaľ čo Amazon ponúka mesačné členstvo s videom Amazon Prime za 129 rupií(1,80 USD). Americké organizácie však ešte musia ponúkať ceny, ktoré sú rovnako konkurencieschopné ako vlastné indické streamingové služby, čo podľa Bloomberg môže byť až 40 centov mesačne.
Cena samozrejme nie je jediným faktorom, ktorý informuje, či sa zákazníci prihlásia na odber – existuje aj kvalita obsahu. Indická streamovacia služba Hotstar, ktorá má najväčší podiel na stiahnutí funkcií v krajine, tiež vlastní organizáciu Star India, dcérska spoločnosť Disney. značka apple.jpgHovorí sa, že firma Disney Plus uvedie svoj stream obsah ako súčasť predplatného služby Hotstar, pričom obsah lokalizovaný dabami a titulkami v niektorých indických jazykoch. Hotstar má dokonca svoju vlastnú verziu The Office, takže možno sledujete upútavku, ktorú sme prepojil, a urobte s touto informáciou to, čo chcete.