Nie všetky domy sú „zakorenené“ na jednom mieste a doživotne viazané na jeden pozemok. Stále známejšie mobilné domy Euro- mobilné domy sa dajú v prípade záujmu premiestňovať, a to bez väčších komplikácií. Takisto sa takýto dom po objednávke dá ľahko priviesť zákazníkovi na dohodnuté miesto.

  • Mobilný dom netreba stavať na pevných základoch, je už zhotovený a pripravený na prevoz k záujemcom. A to je jedna z jeho zaujímavých výhod.

Žlté drevené okno

Je pravda, že napríklad u nás na Slovensku a ani v susedných Čechách neboli donedávna tieto domy príliš známe. Vlastne dodnes niektorí ľudia nevedia, čo si pod pojmom mobilný dom majú predstaviť. Alebo majú trochu skreslenú a mylnú predstavu a myslia si, že je to niečo ako unimobunka alebo karavan. V skutočnosti je však mobilný dom všeobecne krajší a estetickejší, predstavte si pod ním skôr taký stred medzi menším rodinným domom a karavanom. A v mnohých prípadoch je zvnútra prekvapivo luxusne vybavený. Tento trend bývania je zas naopak už dlhé roky zaužívaný v Spojených štátoch.

Vybavený interiér

Okrem spomenutej mobility je ďalšou a zrejme najviac atraktívnou výhodou týchto domčekov ich prístupná cena. Cenová kategória dostupná pre mnohých ľudí, takýto domček môže stáť všeobecne menej ako víkendová chatka a samozrejme o dosť menej ako kúpa rodinného domu.

  • V prípade záujmu zas môžete mobilný dom niekomu predať alebo ho prenajímať.

Zvyknú sa napríklad kúpiť, priviesť na nejaké pekné miesto blízko prírody a následne ich nový majiteľ môže prenajímať ako rekreačné sídla na ubytovanie pre turistov. Alebo sa dá z mobilného domu priamo podnikať- ak sa napríklad prerobí na menšiu kaviareň alebo výdajňu rýchleho občerstvenia.

No samozrejme dá sa v ňom aj bývať a luxusnejšie domčeky poskytujú dokonca komfortné celoročné bývanie s kompletných vybavením. Či môžu slúžiť tiež ako kancelária alebo home office.