Vlastnosti hliníkových dverí

Hoci na prvý pohľad vyzerajú futuristicky, medzi spotrebiteľmi sú čoraz populárnejšie. Reč je o hliníkových dverách, ktoré si postupne hľadajú cestu do slovenských domácností. Dôvodov je hneď niekoľko.
Kúpou hliníkových dverí cena získate mnoho výhod, ktoré vás presvedčia o ich kvalite. Prečo by ste mali siahnuť práve po nich? V čom sú lepšie ako drevené dvere?
Sila a nízka hmotnosť
Hliník je ušľachtilý materiál. Medzi jeho najväčšie prednosti patria tuhosť, pevnosť a nízka hmotnosť. Hoci dvere z dreva vyzerajú na prvý pohľad masívnejšie, väčšina z nich je v súčasnosti vyrobená z drevotriesky, ktorá svojimi vlastnosťami nedokáže hliníku konkurovať. Problémom hliníkových dverí môže byť vyššia cena. Ak však zvažujete kúpu drevených dverí s rovnakými parametrami, rozdiel bude minimálny.

salon-4231458_640

S prehľadom odolá zlému počasiu
Ich najväčšou výhodou sú vlastnosti samotného materiálu. Hliník sa neskrúca, je menej náchylný na zmeny a s ľahkosťou odoláva vonkajším poveternostným podmienkam. V praxi to znamená, že vám dvere z tohto materiálu budú slúžiť aj polstoročie. Ich ďalšou výhodou je presnosť konštrukcie. Keďže nejde o prírodný materiál, dá sa vyrobiť a prispôsobiť presne vašim potrebám a vy tak nebudete mať s otváraním a zatváraním dverí žiadny problém.

door-113355_640

Tepelne izoluje a je bezpečný
Hliník dobre prilieha a izoluje hluk, a to najmä vďaka spomínanej konštrukčnej pevnosti. Dôležitejšie sú však jeho tepelnoizolačné vlastnosti. Tesniace vlastnosti hliníka sú neprekonateľné najmä za predpokladu, že správne zvolíte tepelný profil. Hodnoty tepelnej priepustnosti vtedy dosahujú nízke čísla. Robustnosť a odolnosť voči deformáciam z neho zas robia spoľahlivého ochrancu vchodových dverí.
Materiál ohľaduplný k prírode
Globálne sa čoraz väčší dôraz sa kladie na šetrnosť voči prírode. Tento trend sa prejavuje aj pri projektovaní najnovších stavieb. Týka sa aj obytných domov. Výberom tohto riešenia tak podporíte aj boj proti rastúcemu výrubu stromov, z ktorých sa vyrábajú drevené dvere. Vďaka jeho životnosti vás budú hliníkové dvere sprevádzať pokojne celý život. Hliníkové dvere sú unikátne aj svojím dizajnom. Ponúkajú bohaté možnosti variability. Vybrať si môžete z mnohých kombinácií so svetlíkmi (rámovými alebo panelovými), sklom alebo ozdobnými lištami.
Sú tiež prakticky bezúdržbové. Nevyžadujú špeciálne ošetrovanie ani zbrusovanie. Materiál ostáva aj po rokoch nezmenený. Hliníkové dvere sú jednoducho nadčasovým riešením, do ktorého sa oplatí investovať.