Existuje veľa vecí, ktoré nemusia fungovať v najlepšej ceste pre vás a vašu peknú pleť. Nie, dnes nehovoríme len o opálení, existuje toľko bežných kožných infekcií, o ktorých potrebujete vedieť. Kožné infekcie sú bežné počas leta a väčšinou sa objavujú, keď ich najmenej očakávate.
Čítajte ďalej a dozviete sa o týchto neškodných, ale otravných kožných infekciách a urobíte z vášho leta šťastnú sezónu pre vašu pokožku.

lupénka

Folikulitída
Ako už názov napovedá, je to kožná infekcia folikulov . Vaše vlasy a ochlpenie rastú z folikulov, a keď tieto folikuly sú upchaté alebo infikované v dôsledku potu, prachu a špiny, vedie to k folikulitíde. Tento infikované folikuly vyzerajú ako akné alebo pupienok a často spôsobujú svrbenie a podráždenie. Aby sa zabránilo folikulitíde, môžete sa vyhnúť noseniu tesného oblečenia v lete a odporúčame sa osprchovať okamžite po tréningu alebo inej fyzickej aktivite. Stručne povedané, vždy udržujte svoje telo čisté.
Melazma
Hoci melazma môže byť spôsobená mnohými inými dôvodmi, jednou z hlavných príčin melazmy je, keď je vaša pokožka vystavená UV žiareniu na dlhú dobu. A šanca, že sa vám v lete stane táto kožná infekcia, je dosť vysoká. Melazma môže byť väčšinou na tvári vo forme hnedých a šedých škvŕn. Najlepší spôsob, ako sa jej vyhnúť v dôsledku UV žiarenia je vždy používať opaľovací krém a pokúsiť sa byť v interiéri alebo v tieni čo najviac.

ochrana

Atletická noha
Atletická noha je všeobecne spôsobená uzavretou špičkou obuvi, keď sa vaša noha spotí a nedýcha. Príznaky môžu byť odlupovanie kože a začervenanie medzi topánkami. V najhorších prípadoch môžete dokonca dostať pľuzgiere, ktoré môžu byť bolestivé, ak nie sú liečené. Táto kožná infekcia sa dá vyhnúť výberom letnej obuvi, ktorá má väčší priestor pre vaše prsty na dýchanie a nezabudnite umyť si nohy hneď, ako sa dostanete domov. Môžete tiež použiť kvalitné ponožky absorbujúce pot, aby vaše nohy boli spokojné.
Vírus mäkkýšov
Vírus mäkkýšov je kožná infekcia spôsobená nadmerným kúpaním v chlórovanej vode. Tento vírus väčšinou útočí na deti a môže ich trápiť až štyri roky! Vírus spôsobuje biele hrbole po celom tele a je nákazlivý na dotyk. Aby sa tomu predišlo, uistite sa, že vaše deti plávajú v čistých bazénoch a dajte im potom dobrú sprchu.