Nemajte dieťa na kolenách

Pri náraze vo vyššej rýchlosti nie je možné dieťa udržať na kolenách, navyše váha dospelého môže spôsobiť dieťaťu vážne poranenia, resp. malé dieťa aj rozdrviť. Navyše, ak by dieťa bolo vymrštené von z vozidla, môže spôsobiť aj smrteľné zranenie spolujazdcom na predných sedadlách. Jazda s dieťaťom na kolenách dospelej osoby je teda nebezpečná ako pre dieťa samotné, tak pre dospelých spolujazdca. Detské autosedacky musí zodpovedať veku a najmä hmotnosti dieťaťa a tiež typu vozidla.

Ako doma v postieľke

Odporúčame kupovať autosedacky iba nové, aby ste mali istotu, že žiadna súčasť nie je poškodená. Než vybraný model kúpite, zistite, či sa hodí do vášho vozidla. Vždy si vyberajte len také modely, ktoré spĺňajú bezpečnostné štandardy a majú príslušné certifikáty.
Pohodlné sedenie pre vaše dieťa predstavuje model Cybex Solution 2014 cobblestone, ktorý má opierku hlavy s troma polohami. Vďaka tomu dokáže zabrániť, aby počas spánku hlava dieťaťa pociťoval dopredu. Vďaka polohovacie chrbtovej časti sa vaše dieťa bude aj počas spánku cítiť ako doma v postieľke.