Môže to vyzerať ako zdravý rozum: ak je váš Macbook Pro s displejom Retina v roku 2015 nebezpečenstvom požiaru, nemôžete ho vziať do lietadla.
Odvtedy sme však zistili, že to tak nie je: FAA výslovne nezakázala stiahnutý notebook alebo jeho batériu. Jednoducho potvrdil existujúci zákaz stiahnutých batérií.Fotka iPhonu..jpg
Vo vyhlásení pre The New York Times hovorca FAA navrhol, aby jeho kroky boli skutočne rutinné – pripomenutie leteckým spoločnostiam, že v lietadlách nie je povolené žiadne zariadenie s pripomenutou lítiovou batériou vrátane MacBooku Pro:
FAA si je vedomá stiahnutých batérií, ktoré sa používajú v niektorých prenosných počítačoch Apple MacBook Pro. Začiatkom júla sa upozornili letecké organizácie na odvolanie a informovali verejnosť.
To dáva väčší zmysel pretože konkrétny zákaz Apple notebooku sa môže ťažko vymáhať a vyššie uvedené bezpečnostné upozornenie FAA nevyžaduje žiadne konkrétne vymáhanie.mcbook.jpg
Na rozdiel od poznámky Samsung č. 7, ktorá mala aspoň niektoré odlišné konštrukčné vlastnosti, ktoré ich odlišujú od vlastných telefónov, neexistuje jednoduchý spôsob, ako na prvý pohľad povedať, ktoré počítače by sa mali zastaviť: 15 palcový počítač od Apple ktorý bol vydaný vr oku 2015, ktorý má problematický vzhľad stiahnutej výdrže. Rovnako ako 15 palcový počítač ktorý nie je. V júni gigant uviedol, že to ovplyvnilo iba obmedzený počet jednotiek.
To je pravdepodobne dôvod, prečo organizácia Bloomberg píše, že „nie je jasné, aké úsilie sa bude vyvíjať na letiskách v USA.“ Ale tiež sa v ňom uvádza, že aspoň jeden európsky konglomerát, TUI Group Airlines, bude robiť konkrétne oznámenia o počítači „pred bránou a pred vzletom“.
Keď sa žiadal o komentár, Apple ich nasmerovala na svoju stránku podpory, kde môžete zadať sériové číslo svojho počítača a zistiť, či sa to týka vašej technológie.