Nielen Chorvátsko a Jadranské pobrežie, ale tiež Čierne more v Bulharsku láka mnohých slovenských turistov. Dostať sa sem nie je problém, nakoľko túto dovolenkovú krajinu majú v ponuke skoro všetky cestovné kancelárie. Viete sa sem dostať najpohodlnejšie leteckou dopravou priamo z Bratislavy, ale tiež vlastnou dopravou či autobusom, čo je však zdĺhavejšie a cesta môže trvať aj okolo 20 hodín. Slovákov táto krajina láka najmä vďaka príjemnému prostrediu, pieskovým plážam, prívetivým obyvateľom a lacným cenám. Slovák si tu kľudne môže dovoliť aj all inclusive, a zaplatí za neho pomerne nízku cenu.
Kam sa oplatí ísť, ktoré destinácie sú zaujímavé?pláž.jpg
Slnečné pobrežie
Slnečné pobrežie je jednou z najvyhľadávanejších destinácii. Je známe svojím nočným životom, nachádza sa tu množstvo barov a diskoték, často sem zavítajú aj svetoví djs. Je to teda obľúbené miesto najmä pre mladšie ročníky, avšak aj rodiny s deťmi sem radi zavítajú, nakoľko pre deti tu sú prichystané zaujímavé animačné programy. Navyše sa tu nachádza krásna až 6 km dlhá pláž.
Pomorie
Pomorie je lokalitou oveľa kľudnejšou než Slnečné pobrežie, je teda lepšie pre tých, čo nemajú radi hluk a ruch. Nachádzajú sa tu tiež liečivé bahenné kúpele a v blízkosti je napríklad mesto Nesebar, kde si môžete spraviť výlet.kotel.jpg
Zlaté piesky
Zlaté piesky sú ďalšou známou lokalitou, prezývanou tiež Perla Bulharska, vhodnou pre všetky vekové kategórie. Nachádza sa tu pekná 4 kilometrová pláž a množstvo športových aktivít.
Nesebar
Nesebar je vhodným miestom pre tých, čo majú radi historické uličky a pamiatky, nakoľko sa jedná o starobylé mesto ovplyvnené antickou kultúrou. V meste sa nachádza tiež prístav, ale tiež piesková pláž s čistým morom. Na svoje si prídu nadšenci histórie, ale tiež športových aktivít či tí, ktorí vyhľadávajú gastronomické zážitky.